Koszykarki Arki Gdynia rozegrały ostatni mecz w rundzie zasadniczej Orlen Basket Ligi Kobiet z ostatnią w tabeli ekipą z Pruszkowa. Spotkanie odbyło się z opóźnieniem z powodu protestów rolników i korków, które napotkał po drodze zespół z Pruszkowa.

Na szczęście jednak mecz się odbył. Od samego początku było widać dominację gdynianek, które chwilami uzyskiwały nawet ponaddwukrotną przewagę. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 57:27 dla miejscowych.

W drugiej połowie trener Philip Mestdagh pozwolił pograć zawodniczkom spoza pierwszej piątki. Zespół utrzymał przewagę i ostatecznie wygrał ponad 30 punktami.

Najskuteczniejsza w ekipie zwyciężczyń była Kamila Borkowska, która skompletowała double double (23 punkty i 11 zbiórek). W zespole gościń brylowała eksgdynianka Marta Marcinkowska (20 pkt, 7 zb.).

Na chwilę obecną Arka zakończy sezon jako lider Orlen Basket Ligi Kobiet do czasu, kiedy ekipy z Polkowic i Gorzowa nie rozegrają swoich spotkań.