Dwie kwarty całkowitej dominacji wystarczyły koszykarkom VBW Arki Gdynia by wysoko pokonać w Bydgoszczy tamtejszy Basket 25 Ekstraklasa sp. z oo. Przez 20 minut na parkiecie w hali „Arena” szalał gdyński tajfun, chociaż początek spotkania go nie zapowiadał…

Od pierwszych minut było widać dużą chęć gry zespołu z Bydgoszczy. Koszykarki KS Basket 25 Ektraklasa sp. z oo. prezentowały znakomitą grę zarówno w ataku, jak i w obronie, co pozwoliło im na wypracowanie znaczącej przewagi punktowej nad rywalkami. Po trójce Andjeliny Radić prowadziły już 7:0. Ich skuteczność rzutów oraz doskonałe rozegranie akcji ofensywnych sprawiły, że pierwsza kwarta zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem gospodyń.

Druga kwarta okazała się odwrotnością pierwszej. Zespoły prowadziły zaciętą walkę na parkiecie, ale to koszykarki z Gdyni Tym razem dominowały i nadrabiały straty. Na dwie minuty przed przerwą na tablicy pojawił się remis, ale gdynianki nie zwalniały tempa i po trafieniu Magdaleny Szymkiewicz to one zakończyły drugą kwartę z zapasem 8 punktów (34:42)

Kolejne odsłony meczu przyniosły ze sobą zmianę dynamiki. Zespół VBW Arka Gdynia po wznowieniu gry rozpoczął od serii 20:1 i przejął kontrolę nad grą, zdobywając kolejne punkty i wykazując się skutecznymi akcjami ofensywnymi. Pomimo starań koszykarek z Bydgoszczy, nie zdołały one powstrzymać narastającej przewagi przeciwniczek, które pozwoliły im na zdobycie w tej kwarcie zaledwie 8 punktów.

Ostatnią część spotkania oba zespoły rozpoczynały przy różnicy 28 punktów. Gdynianki zdecydowanie spuściły z tonu, co pozwoliło miejscowym wygrać ostatnie 10 minut gry jednym oczkiem.

Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Gdyni. Pomimo determinacji i wysiłku, jaki włożyły koszykarki z Bydgoszczy, nie były one w stanie sprostać wyzwaniu rzuconemu im przez drużynę z Gdyni, która ostatecznie zwyciężyła 93:66. W drużynie gospodyń najwięcej punktów zdobyła Andjelina Radić – 24, dla Gdyni najwięcej rzuciła niezawodna Rennia Davis – 32 punkty, dodając do tego 8 zbiórek i 3 asysty.

Liderki:

Punkty: Andjelina Radić 24 – Rennia Davis 32

Zbiórki: Oceana Hamilton 8 – Rennie Davis, Laura Miskiniene, Kamila Borkowska po 8

Asysty: Weronika Papiernik 5 – Micayla Cowling 7

Orlen Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 21:

KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo. Bydgoszcz – VBW Arka Gdynia 66:93 (26:16, 8:26, 10:30, 22:21)

KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo.: Radić 25, Calloway 14, Papiernik 9, Hamilton 9, Maławy 5, Pawlikowska 3, Zmierczak 1, Sztąberska 0, Wieczyńska 0, Zdrodowska 0, Świątkowska 0.

Trener: Piotr Kulpeksza

VBW Arka: Davis 32, Miskiniene 12, Borkowska 11, Cowling 11, Szymkiewicz 8, Puter 5, Kastanek 5, Podgórna 3, Żytkowska 3, Bazan 3.

Trener: Philip Mestdagh

Sędziowie: Ewa Matuszewska, Karina Kamińska, Jakub Adameczek