Lepszego pożegnania nie mógł sobie wymarzyć. Co prawda oficjalne zakończenie kariery Filipa Dylewicza miało miejsce 5 listopada 2022 roku podczas 40. derbów Trójmiasta rozgrywanych pomiędzy Suzuki Arką Gdynia a Treflem Sopot, ale dziś, ponownie podczas derbów, tym razem rozgrywanych w Sopocie, koszykarz pożegnał się oficjalnie z klubem, w którym święcił największe triumfy. Koszulka z nr 8 został też zastrzeżona i wyniesiona pod kopułę ERGO Areny. W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

W meczu natomiast jego następcy w czarno-żółtych barwach zbili okrutnie swojego rywala zza między, gromiąc go 115:83.

Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po rzutach wolnych Michała Kolendy prowadzili 8:2. Później gdynianie zbliżali się nawet na punkt dzięki rzutom Adama Hrycaniuka. Inicjatywę ciągle miał jednak Trefl, który świetnie prezentował się w ofensywie. M. in. dzięki Garrettowi Nevelsowi po 10 minutach było 27:20. Trójki Andrzeja Pluty oznaczały nawet 10 punktów przewagi Trefla w drugiej kwarcie. DJ Fenner i Dominik Wilczek starali się na to odpowiadać, ale Pluta ciągle był niesamowicie skuteczny – dzięki niemu sopocianie byli zdecydowanie lepsi. Później dodatkowo do ofensywy włączył się też Jarosław Zyskowski. Po rzucie Kolendy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 55:43.

Trzecią kwartę od serii 10:0 zaczęła ekipa trenera Żana Tabaka – po rzutach wolnych Zyskowskiego różnica wynosiła już więc 22 punkty! Za odrabianie strat i nawiązanie rywalizacji wzięli się James Florence i DJ Fenner. Ważnym zawodnikiem stał się też jednak Rolands Freimanis – po jego kolejnej trójce przewaga wynosiła ponownie 22 punkty. Ostatecznie po 30 minutach było 85:69. “Setkę” w kolejnej części meczu przekroczył Michał Kolenda, a prowadzenie gospodarzy było niezagrożone. Trefl całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, nadal pokazując świetną formę w ataku. Ostatecznie zwyciężył aż 115:83.

Najlepszym graczem gospodarzy był Andrzej Pluta z 26 punktami i 2 asystami. Dominik Wilczek rzucił dla gości 18 punktów.