Pomimo nieudanego początku koszykarze Suzuki Arki Gdynia pokonali przed własną publicznością Tauron GTK Gliwice 91:76. Smaczku grze dodawał fakt, że kilka dni temu obie firmy spotkały się w półfinale turnieju LOTTO 3×3 Ligi. Wówczas lepsi o włos okazali się koszykarze z Gliwic.

Przyjezdni rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie. Niezwykle aktywny był przede wszystkim Malachi Richardson – po jego akcji 2+1 było już 0:13! Dopiero po ponad trzech minutach niemoc gdynian przerwał DJ Fenner. Gospodarze krok po kroku zmniejszali straty, a po efektownej akcji Wiktora Sewioła z Adrianem Boguckim przegrywali już tylko punktem. Po chwili trójkę dołożył Dominik Wilczek i sytuacja całkowicie się zmieniała. Po 10 minutach było 27:23.

W drugą kwartę świetnie weszła Suzuki Arka, a po rzucie Jamesa Florence’a miała nawet 11 punktów przewagi. Tauron GTK nie potrafiło teraz nawiązać rywalizacji, przede wszystkim przez słabszą skuteczność. Po kolejnej akcji Sewioła różnica wzrosła do 17 punktów. Pojedyncze trójki Mateusza Szlachetki i Filipa Puta niewiele zmieniały. Dzięki trafieniu Florence’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:38.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Marosa Kovacika starała się “podgryzać” rywali, a po zagraniu Earla Rowlanda zbliżyła się na 11 punktów. Ekipa z Gdyni cały czas starała się jednak kontrolować wydarzenia na parkiecie, nawet gdy nie szło jej w ataku. Ostatecznie jednak po akcjach Jure Skificia i Kamariego Murphy’ego po 30 minutach było już tylko 71:64.

Sytuację w kolejnej części meczu dość szybko opanował skuteczny Trey Wade. Dzięki kolejnym rzutom wolnym Wilczka i Adama Hrycaniuka gospodarze byli już pewni swego. Gliwiczanie w końcówce nie byli w stanie im zagrozić. Ostatecznie Suzuki Arka zwyciężyła 91:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Trey Wade z 23 punktami i 17 zbiórkami. Malachi Richardson zdobył dla gości 26 punktów i 8 zbiórek.