Na tarczy wracają z Francji koszykarki VBW Arki Gdynia. Po wyrównanej pierwszej połowie dały się zdominować w trzeciej kwarcie i mimo fantastycznej pogoni przegrały 70:79. Pierwsze dwie kwarty obie drużyny zagrały „na remis”. Z obu stron była uważna gra w obronie i wynik oscylował w okolicach remisu. Pierwsze 10 minut dla gospodyń, w drugiej partii minimalnie lepsze były gdynianki. Na przerwę z przewagą jednego oczka schodziły miejscowe (40:39), ale tuż po wznowieniu gry Megan Gustafson dała prowadzenie VBW Arce. Od tego momentu żółto-niebieskie dostały zadyszki. Przez ponad siedem minut mistrzyniom Polski udało się przeprowadzić jedną (!) skuteczną akcję. Celnym lay-upem popisała się Ana Marija Begić, dodatkowo wykorzystała rzut wolny za faul w tej akcji. Tymczasem zawodniczki francuskiej ekipy nie próżnowały i raz po raz Regan Magarity, Marie-Eve Paget i ich koleżanki „dziurawiły” polski kosz. Gdy wreszcie Marissa Kastanek wykorzystała dwa rzuty wolne, rywalki miały już na koncie 61 punktów, a gdy na 18 sekund przed końcem kwarty trafiła Sophie Elizabeth Cunningham (zdjęcie górne) przewaga gospodyń sięgnęła 19 oczek. Kamila Podgórna zdołała jeszcze pomniejszyć stratę o dwa punkty (67:50)

W czwartej kwarcie Arka w szaleńczym pościgu próbowała odrabiać straty. Gospodynie jednak kontrolowały w pełni wydarzenia na boisku i nie pozwoliły przekroczyć bariery -10 punktów. Zawodniczkom Gundarsa Vetry udało się to dopiero pod sam koniec meczu.

Wspomniana Cunningham zanotowała rzadko spotykaną 100 proc. skuteczność z linii rzutów wolnych (13 na 13 prób) i dzięki temu zgromadziła 23 punkty. Marie-Eve Paget dołożyła 13 punktów, a Regan Magarity zanotowała double double (11 pkt., 10 zb.) W ekipie z Gdyni najskuteczniejsza była Alice Kunek (19 punktów), a jeden punkt mniej zapisała na swoim koncie Ana Marija Begic.

To już czwarta porażka mistrzyń Polski w Eurolidze i perspektywa awansu mocno się oddala.

Wyniki pozostałych meczów w grupie B:

Sopron Basket – Dynamo Kursk 79:72

Famila Schio – Fenerbahce Stambuł 64:60

UNI Girona – Galatasaray Stambuł (czwartek, godz. 20:15)

Euroliga Kobiet, sezon regularny, kolejka 5:

Basket Landes – VBW Arka Gdynia 79:70 (24:20, 16:19, 27:11, 12:20)

Basket Landes: Cunningham 23, Paget 13, Tolo 12, Magarity 11 (10 zb.), Chery 7, Abega 6, Ajemba 4, Roumy 3, Dumerc 0, Cardenal 0.

Trener: Julie Barennes

VBW Arka: Kunek 19, Begic 18, Kastanek 12, Bertsch 7, Bernies 6, Gustafson 6, Podgórna 2, Lundquist 0.

Trener: Gundars Vetra

Sędziowie: Nikola Bejat (NOR), Gintaras Maciulis (LTU), Amalia Marchis (ROM).

Na podstawie transmisji na Youtube: Ziemowit BUJKO,

32 thoughts on “Z Francji „na tarczy”! Czwarta porażka VBW Arki w koszykarskiej elicie!”
  1. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

2. I discovered your weblog website on google and examine a number of of your early posts. Proceed to keep up the excellent operate. I simply further up your RSS feed to my MSN News Reader. Searching for ahead to reading extra from you later on!…