Mistrz Polski wysoko pokonał wysoko na południu kraju CTL Zagłębie Sosnowiec, co dało mu awans do II drugiej rundy play-off. W półfinale rywalem gdynianek będzie zespół lepszy z pary Pszczółka Lublin – KS Basket 25 Bydgoszcz.

Dwie najlepsze drużyny w sezonie zasadniczym po raz trzeci pokonały swoich rywali, gdyż CCC Polkowice na Pomorzu po walce wygrało z DGT AZS Politechniką Gdańską.

Grająca w 8 – osobowym składzie VBW Arka Gdynia, tylko w pierwszych 20 minutach toczyła zacięte boje z beniaminkiem z Sosnowca (38:39). Po zmianie stron seria 10:0 dała gdyniankom 11 – punktowe prowadzenie. Kolejne punkty Laury Miskiniene oraz trafienia zza linii 6,75 Marissy Kastanek i Aldony Morawiec po 30 minutach dały wynik (66:50) i coraz większe szanse na zakończenie rywalizacji. W ostatniej kwarcie Zagłębie jeszcze bardziej odstawało od rywalek (10:34), co wiązało się z bardzo wysoką porażką.

W meczu nie zagrała już liderka sosnowiczanek – Sydney Wallace, a tylko 6/17 z gry miała Jessica January. Pod nieobecność Wallace liderką drużyny była Tori Jarosz, która uzyskała 15 punktów, 8 zb., 2 as, 4 przechwyty i 1 blok. Wyróżnić należy także Aleksandrę Wojtalę, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 12 punktów, 4 zbiórek oraz 3 asyst. Po stronie zwyciężczyń 6 x 3 trafiła Marissa Kastanek, a po 18 „oczek” dodały Aldona Morawiec i Artemis Spanou. Greczynka dodała do swego dorobku 12 zbiórek, uzyskując double double, podobnie jak Laura Miskiniene (13 pkt, 18 zb.)

Basket Liga Kobiet, faza play-off, ćwierćfinał, 3 mecz;

CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 60:100 (13:22, 25:17, 12:27, 10:34)

stan rywalizacji: 0 : 3 awans: VBW Arka Gdynia

CTL Zagłębie Sosnowiec: Jarosz 15, January 14, Wojtala 12, Jasnowska 8, Vucković 5, Czyżewska 4, Rutkowska 2, Stasiuk 0, Zuziak 0.

Trener: Adam Kubaszczyk

VBW Arka Gdynia: Kastanek 22, Spanou 18 (12 zb), Morawiec 18, Miskiniene 13 (18 zb), Greinacher 10, Balintova 8, Rembiszewska 6, Podgórna 5.

Trener: Gundars Vetra

Sędziowie: Sławomir Moszakowski, Grzegorz Czajka, Tomasz Langowski

One thought on “VBW Arka już w półfinale!”
  1. Monitoruj telefon z dowolnego miejsca i zobacz, co dzieje się na telefonie docelowym. Będziesz mógł monitorować i przechowywać dzienniki połączeń, wiadomości, działania społecznościowe, obrazy, filmy, WhatsApp i więcej. Monitorowanie w czasie rzeczywistym telefonów, nie jest wymagana wiedza techniczna, nie jest wymagane rootowanie.