Dwójka arbitrów w całym meczu miała pełne ręce roboty. Niezwykle często używała gwizdka i przerywała mecz. Pokazują to choćby statystyki: 13 rzutów karnych oraz 28 minut na ławce kar dla zawodniczek. W pierwszym kwadransie panował jednak względny spokój. Prym wiodła za to… mistrzyni Polski, niedawno grająca w barwach Vistalu, Gabriela Urbaniak, która aż 4-krotnie w tym czasie stawała na linii 7 metrów i za każdym razem znajdowała sposób na bramkarkę z Gdyni.

Obraz gry uległ znaczącej zmianie w drugiej części pierwszej połowy. Od stanu 9:9 miejscowe zatraciły skuteczność. Mogło mieć na to wpływ ukaranie bezpośrednią czerwoną kartką Moniki Michałów. Ta zawodniczka obejrzała czerwoną kartkę także w ubiegłym sezonie w meczu z Vistalem. Tymczasem ciężar odpowiedzialność za wynik wzięła na siebie Aleksandra Zych. Dołożyła trzy bramki z rzędu i wynik brzmiał już 9:14.

Pięć bramek straty było całkiem pokaźną zaliczką. Jednak nie w tym przypadku. Przyjezdne drugą część zawodów rozpoczęły jeszcze od podwyższenia wyniku. Agnieszka Truszyńska mogła czuć pewną satysfakcję. Mina trenerki szybko jednak zmieniła się w minorową. Jej podopieczne między 38. a 44. minutą straciły całą przewagę, a także jedną z ważnych dla zespołu zawodniczek – Zych, która także ukarana została czerwoną kartką za faul.

Od tamtej pory zespoły szły na wymianę ciosów. Lepiej wytrzymały to koszalinianki. Drugie prowadzenie w meczu zyskały jednak dopiero w 56. minucie rywalizacji, kiedy ponownie do rzutu karnego podeszła Urbaniak (23:22). W ważnym momencie dwa trafienia dołożyła jeszcze Romana Roszak. Vistal miał problem, którego, jak się później okazało, nie potrafił już rozwiązać przed upływem 60 minut.

Druga przegrana w PGNiG Superlidze mistrzyń Polski stała się smutnym faktem, a akademiczki, kosztem gdynianek, wskoczyły po tym meczu na trzeci stopień podium.

Galeria zdjęć z meczu I, Foto: Marcin Chyła, sportowefakty.wp.pl

Galeria zdjęć z meczu II, Foto: Jacek Wójcik 

 

PGNiG Superliga Kobiet, 11 kolejka: 

Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 26:25 (11:16)

 

Energa AZS: Kowalczyk, Sach – Grobelska 1, Protsenko, Michałów 1, Mazurek, Smbatian 3, Tracz 4, Roszak 7, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak 8, Rycharska 2, Nowicka
Karne: 11/9
Kary: 10 min.
Czerwona kartka: Monika Michałów (za faul) 22′

Trener: Anita Unijat

 

Vistal: Kamińska, Gapska, Kordowiecka 1 – Janiszewska 8, Łabuda, Stanulewicz, Zych 4, Kozłowska 4, Gutkowska 3, Matieli 2, Szarawaga, Kulwińska, Uścinowicz 3, Błaszkowska
Karne: 3/3
Kary: 18 min.
Czerwona kartka: Aleksandra Zych (za faul ) 41′

Trener: Agnieszka Truszyńska

 

Sędziowie: Habierski, Skrobak (obaj z Głogowa)

Widzów: 800

 

 

——————————————-

Źródło: sportowefakty.wp.pl, tekst: 

By kkorpas

3 thoughts on “Mistrzynie Polski pokonane w Koszalinie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *