Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek osobiście pogratulował drużynie i przekazał jej nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych.

W XI Superfinale Topligi zawodnicy Seahawks przegrali z Panthers Wrocław 13:56. Mecz rozegrano 16 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku. We wtorek 9 sierpnia, w Urzędzie Miasta Gdyni, przedstawiciele gdyńskiego klubu odebrali listy gratulacyjne oraz nagrodę pieniężną. – Ciężka praca, którą wykonujecie, przynosi efekty. Jeszcze niedawno futbol amerykański docierał do niewielkiego grona odbiorców. Dzięki Waszej doskonałej grze, na stadion przychodzi coraz więcej kibiców, którzy cieszą się z każdego kolejnego sukcesu – zauważył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Futboliści Seahawks od lat kolekcjonują medale Topligi. Wicemistrzostwo wywalczyli po raz trzeci (2006, 2008, 2016). Również trzykrotnie „Jastrzębie” cieszyły się ze złota (2012, 2014, 2015). Jak zapewnia prezes klubu i jednocześnie główny trener zespołu Maciej Cetnerowski, celem zespołu jest odzyskanie mistrzostwa. – Zrobimy wszystko, aby tytuł powrócił nad morze już w przyszłym roku. Fakt, że miasto po raz kolejny doceniło nasze osiągnięcia, jest dobrą motywacją do dalszej pracy. Gdynia wspiera nas od lat, to bardzo cieszy – powiedział.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Seahawks zapewniają, że już teraz przygotowują się do przyszłorocznego sezonu. Plany są ambitne. Maciej Cetnerowski uchyla rąbka tajemnicy: – Odzyskanie mistrzostwa to tylko jeden z celów. Chcemy rywalizować również poza Polską, nasze założenia są zakrojone na szeroką skalę.

 

 

——————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

W całym sezonie 2016, poza finałem, gdynianie przegrali tylko jeden mecz. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego ulegli na własnym stadionie drużynie… Panthers.

By kkorpas

131 thoughts on “Prezydent dziękuje futbolistom”
  1. bestmanualpolesaw.com
    그러나 그의 아들이 곧 왕위에 오를 예정인데, 왕자가 이 사람들을 통제할 수 있겠습니까?그러나 그는 감히 태만하지 않고 서둘러 Zhu Houzhao에게 미소를 지으며 인사했습니다. „전하 …”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *