3 dni temu Vistal został dotkliwie sponiewierany przez rumuńskiego zwycięzcę Ligi Mistrzyń sprzed dwóch lat i widać było, że nie do końca zaleczył rany. Gdyński klub w tym sezonie rywalizuje na kilku frontach. Mimo wszystko, jeśli zespół gra m.in. z mistrzem Rumunii, czy Danii, można spodziewać się pewnych wygranych z drużynami ze środka tabeli polskiej PGNiG Superligi.

To jednak Piotrcovia od początku prezentowała się bardzo dobrze. Zespół Rafała Przybylskiego grał bezkompromisowo. Skuteczna była Monika Kopertowska, a gdy trafiła Agata Wypych, w 9. minucie było już 5:3 dla przyjezdnych. Vistal potrzebował długiego czasu do tego, by zacząć dominować na boisku. Jeszcze w 19. minucie, gdy trafiła Zorica Despodowska, na tablicy wyników widniał rezultat 9:10.

W Vistalu przez całe spotkanie skuteczna była Katarzyna Janiszewska, która potrafiła rzucać zarówno z siódmego metra, jak i z gry. Kiedy swoją czwartą bramkę rzuciła Aleksandra Zych, było już 15:12. Wynik I połowy ustaliła Kopertowska.

Wydawało się, że bardziej ograne na wysokim poziomie zawodniczki Vistalu zaczną odjeżdżać rywalkom w drugiej połowie. Potrafiły rzucić trzy bramki z rzędu, jednak kiedy na 16 minut przed końcem trafiła Katarzyna Wyrzychowska, różnica pomiędzy dwoma drużynami wynosiła już tylko dwie bramki.

Vistal w samej końcówce zdołał wreszcie zwiększyć przewagę do sześciu „oczek” i ostatecznie zwyciężył 28:24. Najlepszą zawodniczką spotkania była Katarzyna Janiszewska, która rzuciła 10 bramek. Przed Vistalem kolejne, trudniejsze wyzwania. Piotrcovia pokazała natomiast, że w tym sezonie stać ją na równą walkę z faworytkami ligi.

Galeria zdjęć z meczu:

{gallery}articles/2017/1014V{/gallery}

PGNIG Superliga Kobiet, 6 kolejka: 

Vistal Gdynia – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:24 (15:13)

 

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 10, Zych 7, Matieli 3, Stanulewicz 2, Uścinowicz 2, Gutkowska 1, Łabuda 1, Szarawaga 1, Kulwińska 1, Błaszkowska, Pękala.

Karne: 4/3

Kary: 8 min.

Trener: Agnieszka Truszyńska

 

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Kopertowska 7, Wypych 6, Despodovska 4, Wyrzychowska 2, Kucharska 1, Matyja 1, Klonowska 1, Ivanović, Belmas 1, Cygan, Wasilewska, Marszałek.

Karne: 4/3

Kary: 8 min.

Trener: Rafał Przybylski

 

Sędziowie: B. Leszczyński, M. Piechota (Płock)

 

 

—————————————–

Źródło: sportowefakty.wp.pl, tekst Michał Gałęzewski

Foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

3 thoughts on “Vistal ogrywa Piotrcovię!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *