22 porażką w 30 kolejce zakończyli sezon Energa Basket Ligi koszykarze Asseco Arki Gdynia. 84:73 pokonał gdynian na własnym parkiecie HydroTruck Radom.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, a po rzutach wolnych Krzysztofa Szubargi to Asseco Arka minimalnie prowadziła. Świetnie z drugiej strony radzili sobie jednak Dayon Griffin oraz Jabarie Hinds. Gdynianie starali się być ciągle blisko, ale po 10 minutach to gospodarze byli lepsi (23:17).

Trójki Daniela Walla oraz wsad Hindsa sprawiały, że w drugiej kwarcie przewaga urosła do 13 punktów. W ekipie goście świetnie radził sobie Marcin Kowalczyk, a swoje akcje dokładał Olaf Perzanowski. Asseco Arka zanotowała nawet serię 10:0 i po pierwszej połowie przegrywała tylko 38:45.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Piotra Blechacza wyszedł nawet na prowadzenie dzięki trójce Filipa Dylewicza. Na to jednak serią 8:0 zareagował HydroTruck, który szybko wracał na zwycięską ścieżkę. Gdynianie ciągle jednak byli blisko, bo świetnie prezentował się Perzanowski. Po trójce Szubargi przegrywali zaledwie 61:63. W ostatniej kwarcie do ataku radomian włączył się Aleksander Lewandowski, a ekipa trenera Roberta Witki zanotowała nawet serię 14:0! To był kluczowy moment spotkania, bo Asseco Arka nie była w stanie już odrobić strat. Mecz zakończył się wynikiem 84:73.

Jabarie Hinds był najlepszym graczem gospodarzy – zdobył 18 punktów i 6 asyst. Danilo Ostojić skompletował double double (14 punktów, 16 zbiórek). Olaf Perzanowski zdobył aż 20 punktów i 5 zbiórek dla gości. 14 punktów i 3 zbiórki uzbierał Karlo Vragović, a 13 punktów i 4 zbiórki – Marcin Kowalczyk.

Asseco Arka Gdynia zajęła na koniec sezonu zasadniczego przedostatnie miejsce w tabeli, kończąc sezon tylko z 8 zwycięstwami.