Kolejna wygrana Vistalu!

Bykkorpas

październik 1, 2016

Aż 11 bramek dla swojej drużyny rzuciła Monika Kobylińska.

Już pierwsze minuty należały do Vistalu. Gdy swoją pierwszą bramkę rzuciła skuteczna w ostatnim czasie Katarzyna Janiszewska, w 7. minucie gdyńskie szczypiornistki prowadziły już 5:1! Co prawda trzy kolejne bramki rzuciły koszalinianki, ale odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa.

Tym razem vistalki pokonały koszalińską bramkarkę cztery razy w ciągu czterech minut i gdy trafiła Kobylińska, prowadziły już 9:4. Do przerwy kontrolowały już wynik spotkania, a wynik pierwszej połowy (12:17) ustaliła Aleksandra Dorsz.

Po zmianie stron trwał koncert Vistalu Gdynia. Po bramce Joanny Kozłowskiej, w 33. minucie zawodniczki Pawła Tetelewskiego prowadziliły już 20:12. W tym momencie wiatr w żagle złapały jednak podopieczne Anity Unijat, które rzuciły w krótkim czasie pięć bramek. Na szczęście nie zdołały zbliżyć się mocniej niż na trzy bramki różnicy

Stało się to na cztery minuty przed końcem po bramce Pauliny Tracz. Chwilę wcześniej ze względu na urazy boisko musiały opuścić Magdalena Stanulewicz i Karolina Olszowa. W samej końcówce gdyńska ekipa zdołała się jednak spiąć po raz ostatni i wygrała 33:29, wywożąc dwa punkty z gorącego terenu.