Sobotnią konfrontację mocno (4:1) rozpoczęły siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enei. Atomówki nie opuściły jednak rąk i szybko wróciły do meczu (4:4). Pierwszy set układał się pod dyktando zespołu Bogdana Serwińskiego (11:8). Miejscowe kontrolowały grę, nie pozwalając rywalkom zbliżyć się do siebie na więcej niż dwa punkty (18:14). W końcówce tej partii pierwszej odsłony sopocianki zaczęły częściej mylić się zarówno w ataku, jak i polu serwisowym. W konsekwencji miejscowe pewnie wygrały 25:19.

W drugim secie oblicze sopockiej ekipy było zgoła inne. Dobrym atakiem ze środka rozpoczęła Małgorzata Skorupa. Dwa skuteczne bloki Atomu i było już 0:4. Miejscowe nie były już tak skuteczne w ataku, jak w pierwszym secie i siatkarki Atomu umiejętnie z tego korzystały, zwłaszcza, że skuteczna była Justyna Łukasik (2:8). Po dwóch błędach Atomówek Polski Cukier zaczął jednak niebezpiecznie się zbliżać (7:10). Zatrzymany atak Magdaleny Wawrzyniak i znakomita seria serwisowa Karoliny Goliat (w tym dwa asy) pozwoliły jednak zawodniczkom Piotra Mateli odskoczyć na kolejne kilka punktów (9:17). Znakomicie funkcjonowała zagrywka sopocianek, w dodatku Mineralne zaczynały popełniać błędy w ataku. Po kolejnym skutecznym zbiciu J. Łukasik, ta ostatnia znalazła się polu serwisowym i serią znakomitych zagrywek doprowadziła do setbola, którego za drugim razem wykorzystała Beata Mielczarek (12:25)!

Dziesięciominutowy odpoczynek lepiej podziałał na miejscowe. Od początku trzeciej partii objęły prowadzenie, tylko raz pozwalając się rywalkom z Trójmiasta dogonić (2:2). Rozkręcała się Maja Savic, która zdobyła kilka ważnych punktów atakiem (7:3). Mineralne jednak grały nerwowo, zaczynały popełniać błędy, co pozwoliło sopociankom złapać oddech i zbliżyć się dwukrotnie na punkt (8:7, 10:9). Muszynianki jednak zdołały opanować nerwy i uporządkować grę, co dało im znów kilka oczek przewagi (15:10). Zdobywały punty seriami, na co Atomówki odpowiadały pojedynczymi zdobyczami. Przyjezdne zerwały się raz jeszcze przy stanie 20:13 i wygrały cztery piłki, ale straty okazały się zbyt duże. Gospodynie odpowiedziały dwoma krótkimi seriami, a główną egzekutorką była Marina Cvetanovic, która też zakończyła tę partię atakiem (25:18).

Gospodynie „poczuły krew” i chciały szybko zakończyć ten mecz w czterech setach, dlatego rozpoczęły od ataku Cvetanovic, ale zespół gości nie zamierzał tanio sprzedawać skóry. Dobry serwis i skuteczna gra w kontrataku szybko pozwolił przyjezdnym wypracować kilka punktów przewagi. W ekipie z Muszyny nastąpiła zmiana na rozegraniu. Na boisku pojawiła się Dorota Wilk. Gra miejscowych się poprawiła i strata czterech oczek po błędzie Mielczarek stała się historią (9:9). Rozpocząl się ostry bój. Atakom Savic i Wawrzyniak atomówki przeciwstawiły blok Magdy Damaske i Skorupy. Przy stanie 13:13 w pole serwisowe weszła Goliat. Belgijka serwowała nadzwyczaj skutecznie (3 asy) i jej zagrywka pozwoliła drużynie Mateli odjechać na cztery punkty (13:17). Atomówki ambitnie dążyły do tie breaka i kilkupunktową przewagę utrzymywały, mimo że Savic dwoiła się i troiła. Po ataku Goliat do szczęścia brakowały już tylko dwie piłki, a po zepsutej zagrywce Savic już zaledwie jedna. Niestety, ataki Wawrzyniak i Aleksandry Wójcik dała mineralnym remis (24:24). Chwilę później w ataku pomyliła się j. Łukasik, a as serwisowy Wawrzyniak zakończył sprawę. 26:24 3:1 w meczu wygrały siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enei, a MVP została Maja Savic. Co ciekawe sopocianki zdobyły łącznie więcej punktów niż rywalki, ale w siatkówce liczą się sety.

Gdyby jakaś telewizja stworzyła zabawę na wzór „Jak oni śpiewają„, pn. „Jak one przegrywają?” zespół Atomu Trefla byłby chyba jednym z faworytów do zwycięstwa. To żart, ale problem przez zawodniczkami i sztabem szkoleniowym pozostaje.

ORLEN Liga, 11 kolejka:

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Atom Trefl Sopot 3:1 (25:19, 12:25, 25:18, 26:24)

Polski Cukier Muszynianka Enea: Sosnowska 9, Rabka 1, Cvetanovic 12, Savic 16, Wawrzyniak 11, Wójcik 14, Medyńska (L), Cikiriz, Łyszkiewicz, Wilk 1.

Trener: Bogdan Serwiński.

Atom Trefl: Mielczarek 9, Skorupa 5, Goliat 15, Damaske 11, J. Łukasik 18, Mras 3, Kulig (L), Fedusio 2, M. Łukasik 1.

Trener: Piotr Matela.

Sędziowie: M. Weiner, G. Janusz

MVP meczu: Maja Savic (Polski Cukier Muszynianka Enea)