Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że spotkanie Basketu 90 z Pszczółką AZS UMCS Lublin będzie ofensywne i atrakcyjne dla oka. Wynik otworzyła celnym rzutem Tess Madgen, ale chwilę później odpowiedziała jej waleczna Anna Jakubiuk. Za nimi poszły pozostałe zawodniczki i prawie każda akcja w pierwszych minutach meczu kończyła się punktami, a żaden zespół nie był w stanie zdominować rywala. Choć większość rzutów oddawana była z dystansu, to emocjonująco wyglądał również podkoszowy pojedynek Carolyn Swords i Marty Jujki, która koszykarskie szlify zdobywała w Gdyni. Niestety świetna dyspozycja strzelecka Kateryny Dorogobuzowej i Doroty Mistygacz pozwoliły Pszczółce wyjść na prowadzenie 31:16 po 10 minutach gry.

 

Druga część spotkania rozpoczęła się od świetnej gry Basketu 90, który zdobył osiem punktów z rzędu i zmusił trenera Pszczółki, Krzysztofa Szewczyka, do poproszenia o przerwę na żądanie. Rozmowa ze szkoleniowcem pomogła, a celną trójkę dla zespołu gości trafiła Agata Dobrowolska. Gospodynie nie dały się jednak wybić z rytmu i wciąż zmniejszały dystans do zespołu z Lublina. Na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty gdynianki przegrywały już tylko trzema punktami, a Pszczółka nie mogła przełamać się w ataku. Różnica ta, mimo wysiłków obu zespołów, nie zmieniła się do końca tej części meczu.

 

Kwadrans przerwy nie zmienił oblicza meczu. Obie drużyny grały efektownie i ofensywnie. Wciąż też zawodniczki Pszczółki z trudem utrzymywały niewielką przewagę nad gdyniankami. Dopiero w 31 minucie spotkania, po celnym rzucie Swords (która zaliczyła double double, 20 punktów i 13 zbiórek), kibice w Hali Gier GCS zobaczyli remis 55:55. Drużyna z Lublina nie poddała się jednak presji i wciąż walczyła o zwycięstwo. W kolejnych akcjach Pszczółka znów wychodziła na niewielkie prowadzenie, które celnymi rzutami niwelowała świetna Jakubiuk. Niestety ostatnie sekundy meczu należały do zespołu gości, który zwyciężył 71:65. W ekipie przyjezdnej najskuteczniejsza była, znana z występów w Gdyni Kateryna Dorogobuzova (22 p.) i Tess Madgen (18 p.) . W zespole Basketu 90 obok Amerykanki dobre spotkanie zagrała Anna Jakubiuk (16 p.)

 

Mecz Basketu przyniósł nie tylko emocje sportowe. Podczas przerwy między trzecią a czwarta kwartą odbyło się losowanie nagród dla trzech kibiców, którzy wzięli udział w akcji „Punktuj dla szkoły rzutem do kosza!”. Placówki, które otrzymają w tym konkursie najwięcej głosów, nagrodzone zostaną przez klub sprzętem sportowym.

 

Basket Liga Kobiet, 5 kolejka:

Basket 90 Gdynia – Pszczółka AZS UMCS Lublin 65:71 (16:31, 22:10, 13:14, 14:16)

 

Basket 90 Gdynia: Swords 20 (13 zb), Jakubiuk 16, Grigalauskyte 12, Skerovic 7, Podgórna 5, Puss 3, Miłoszewska 2.

Trener: Marek Lebiedziński

 

Pszczółka AZS UMCS Lublin: Dorogobuzova 22, Magden 18, Jujka 11, Mistygacz 9 (10 zb), Dobrowolska 6, Szumełda-Krzycka 5, Kędzierska 0.

Trener: Krzysztof Szewczyk

 

Sędziowie: A. Wierzman, J. Pietrzak, E. Matuszewska

 

 

Z hali gier GCS: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

{gallery}articles/20161023B{/gallery}

By kkorpas

One thought on “Basket 90 Gdynia wciąż bez zwycięstwa!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *