Rozgrywki odbywały się na sztucznych boiskach Obiektu Sportowego Checz na Chyloni oraz boisku SI „Arka” na Witominie. W każdym turnieju udział brało co najmniej 10 zespołów, czyli prawie 100 zawodników i zawodniczek w wieku 10-18 lat.

Rozgrywki, które systematycznie odbywają się w Chyloni, po raz pierwszy zawitały na Witomino. Dzięki współpracy z Radą Dzielnicy Witomino-Radiostacja oraz SI „Arka” Gdynia odbyły się 2 turnieje Ligi Podwórkowej „Witomino”. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych do lat 13 i do lat 18.

W pierwszym turnieju w grupie młodszej wygrali zawodnicy AC Rumunii, zaś w grupie starszej FC Wzgórze. Drugi turniej to ogromne emocje w grupie starszej. Trzy drużyny walczyły do samego końca o zwycięstwo. Ostatecznie ponownie najlepsza okazała się drużyna FC Wzgórze. W grupie młodszej ponownie najlepszym zespołem była AC Rumunia.

Liczymy, że rozgrywki nadal będą odbywać się na naszej dzielnicy. Super, że możemy pograć na takim boisku. Pierwszy raz graliśmy mecze, w których byli sędziowie – mówili po turnieju najmłodsi zawodnicy AC Rumunii.

W tym roku zaplanowane były tylko 2 turnieje na Witominie. – Liczymy, że współpraca z Radą Dzielnicy Witomino-Radiostacja będę kontynuowana w przyszłym roku i rozgrywki dalej odbywać się będą na Witominie – mówi koordynator rozgrywek Mateusz Bieszke. Kolejne turnieje dla dzikich drużyn odbędą się w połowie września na obiektach gdyńskiej Checzy.

Na koniec turnieju najlepszym drużynom wręczono puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Dzielnicy Witomino-Radiostacja, która była również współorganizatorem rozgrywek.

Cykl Turniejów „Gdyńska Liga Podwórkowa” dofinansowuje Gmina Gdynia w ramach projektu „Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży”

Cykl turniejów „Liga Podwórkowa – Witomino” wspiera Rada Dzielnicy Witomino-Radiostacja

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek

Więcej informacji http://checzgdynia.com  oraz https://www.facebook.com/gdynskaligapodworkowa/

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *