Już po raz trzeci odbył się pierwszy na Pomorzu ultramaraton z Gdyni na Hel, ukończony z sukcesami zarówno przez debiutujących, jak i doświadczonych zawodników z całej Polski. W tym roku GoToHell wystartował 16 lipca o 4:30 rano z mariny jachtowej przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę 80 km, prowadzącą przez 6 punktów żywnościowych, zlokalizowanych w Dębogórzu, Osłoninie, Pucku, Władysławowie, Kuźnicy oraz Juracie. Tegoroczna trasa dostarczyła uczestnikom dodatkowych wyzwań – o szczegółach można poczytać na profilu FB/GoToHell oraz na stronie www.gotohell.com.pl.

Meta, podobnie, jak w zeszłym roku, stanęła na bulwarze nadmorskim koło portu w Helu – a wraz z nią stanowiska Partnerów/Sponsorów imprezy: namioty Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci z fotelami i łóżkami do masażu oraz Kancelarii Finansowej Oliwa z rowerkami stacjonarnymi, na których każdy mógł „wyjeździć” kasę dla Pomorskiego Hospicjum.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali certyfikaty i medale, a dla trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach – mężczyzn oraz kobiet – organizator przygotował puchary, ufundowane przez prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Najszybsi w tym roku okazali się: wśród mężczyzn Jarosław Strykowski (7:23”), Dariusz Rewers (7:25”), Maciej Tumulec (7:29”) a wśród kobiet Joanna Filipowicz (8:08”), Joanna Deputat (8:15”), Monika Kryniewicka (9:27”) zajmując odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ponadto organizator przygotował wyróżnienia dla najstarszej (53lata) i najmłodszej (27lat) zawodniczki oraz najstarszego (58lat) i najmłodszego (22lata) zawodnika w postaci statuetek, ufundowanych przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

GoToHell zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, na którym uwieczniono również pamiątkową tablicę zwycięzców z odciskiem dłoni każdego ze zwycięzców.

Tymczasem Organizator szykuje się już do 4. edycji imprezy, w której pojawi się dodatkowa opcja – bieg na 120 km, zapowiadająca jeszcze większą przygodę, dużą dawkę emocji i niezapomniane widoki, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych tras biegowych w Polsce. Do zobaczenia na GoToHell 2017!

By kkorpas

4 thoughts on “Przekraczanie własnych granic…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *