Początek spotkania jak i praktycznie mecz to wynik na styku. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 5. minucie zawodnik gości Piotr Rybski. Dla gospodarzy szybkim trafieniem odpowiedział Rafał Jamioł. Po szybkiej kontrze przyjezdnych w 11. minucie i celnym trafieniu Dawida Fedeńczaka Pogoń prowadziła 6:4. Ponownie bramkę kontaktową zdobył Jamioł (4:5). Szybka kontra z 16. minuty pozwoliła gospodarzom doskoczyć wynikiem i był remis po 8. Końcówka pierwszej połowy należała do graczy ze Szczecina, którzy objęli trzybramkową przewagę i nie oddali jej do końca pierwszych trzydziestu minut (13:16). Arka nie wykorzystała do przerw siedmiokrotnej gry w przewadze.

Po zmianie stron zaatakowali szczecinianie. Arka sprawiała wrażenie nieobecnej na boisku. Tymczasem skutecznie swoje akcje kończyli Mateusz Zaremba, Dmytro Horiha i Fedeńczak i Sandra SPA powiększyła różnicę bramkową (13:19). Bramki Rafałów: Rychlewskiego i Jamioła zmniejszają różnicę do czterech bramek (16:20). Od 40. minuty meczu miejscowi grają skutecznie i powoli wynik zaczyna być sprawą otwartą. W 45. minucie celnie rzuca Mariusz Czaja i jest tylko 22:23. To był przełomowy moment meczu. Arka po raz kolejny nie wykorzystała gry w przewadze, a Rybski zdobył dwie bramki z rzędu, przywracając trzybramkowe prowadzenie swojej drużyny.

W 52. minucie Łukasz Całujek za trzecią karę dwóch minut zobaczył czerwoną kartkę i został odesłany na trybuny. Drużyna Pogoni Szczecin ponownie odzyskuje rytm i ponownie zwiększa przewagę – skutecznie Mateusz Bosy i na pięć minut przed końcem jest 24:29. Do samego końca inicjatywę mają gracze Sandry SPA i Bosy zdobywa ostatnią bramkę w tym meczu (27:30).

 

Arka Gdynia – Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:30 (13:16)

 

Arka: Pieńczewski, Zimakowski – Kamyszek 10, Jamioł 6, Rychlewski 4, Lisiewicz 2, Przysiek 2, Skwierawski 1, Jasowicz 1, Czaja 1, Całujek, Wołowiec, Rutkowski.

Karne: 1/1

Kary: 12 min.

Trener: Dawid Nilsson

 

Sandra Spa Pogoń: Zapora, Teterycz – Rybski 8, Horiha 4, Krupa 4, Bosy 4, Fedeńczak 3, Zaremba 2, Krysiak 2, Jedziniak 2, Wąsowski 1, Matuszak.

Karne: 6/4

Kary: 16 min.

Trener: Piotr Frelek

 

Czerwona kartka: Łukasz Całujek (Arka) – 54′ z gradacji kar

 

Sędziowie: Młyński, Puszkarski

By kkorpas

324 thoughts on “Jeśli nie z Pogonią to z kim…?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *