Na początku pierwszego seta sopocianki rozpoczęły mocno, ale dąbrowianki nie dały się zdominować. Niemniej siła ognia byłej zawodniczki MKS Katarzyny Zaroślińskiej była zbyt duża i Atomówki wyszły na spore prowadzenie (12:8). Trener dąbrowianek, Juan Serramalera, przy stanie 14:10 wykorzystał drugą przerwę na żądanie, ale też nie miał na co czekać. Ostatecznie jednak gospodynie okazały się zespołem lepiej poukładanym, a „killerką” na zagrywce była Maret Balkestein-Grothues. Dąbrowianki obudziły się jeszcze na moment, głównie za sprawą Joanny Staniuchy-Szczurek, ale było to za mało na dobrze dysponowane w tej części gry Atomówki (25:17).

Set drugi zdecydowanie nie przebiegał tak, jak sopocianki by sobie tego życzyły. Działo się to głównie za sprawą wzmocnienia zagrywki po stronie Dąbrowy i idącymi za tym problemami w przyjęciu PGE Atomu Trefla. Prowadzenie rosło sukcesywnie, a na zagrywce gromiła Kamila Ganszczyk. To ona wypracowała solidną przewagę drużynie, która została dowieziona do końca (18:25).

Atomówki wyszły na trzecią partię z wyczyszczonymi głowami, ale „pary” wystarczyło im na moment. Dąbrowianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7 i choć dalej gra szła punkt za punkt, Atomówki nie potrafiły znaleźć na rywalki recepty w ataku. To z kolei nakręcało zespół gości. Sądnym momentem seta była jednak akcja, w której przy stanie 17:17 Atomówki nie zdążyły w obronie, a następnie zablokowana została Balkestein. Lorenzo Micelli poprosił o czas, ale nie wniosło to wiele i przyjezdne wygrały 25:22.

W secie trzecim od początku została na boisku Justyna Łukasik, ale to nie środek był tym, co najbardziej doskwierało Atomówkom tego wieczoru. W czwartej partii nadal bowiem szwankowało przyjęcie. Dąbrowianki rozpoczęły więc mocno, od prowadzenia 6:0, a gdy wynik stopniał do 4:7, trener Serramalera poprosił o czas. Jego zespół w porę opanował nerwy, ale główna w tym zasługa nie tyle Serramalery, co Rebbeki Pavan. Kanadyjska atakująca była bezlitosna w ataku i poprowadziła swój zespół do wygranej w secie 25:18, a w całym meczu 3:1.

Galeria zdjęć z meczu

PGE Atom Trefl Sopot – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:17, 18:25, 22:25,  18:25)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (9), Balkestein 915), Efimienko (4), Radenković (1), Kaczorowska (4), Zaroślińska (14), Durajczyk (L) oraz Damaske (2), Łukasik (3), Kaczmar, Miros (1)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Różycka (7), Dziękiewicz (10), Hancock (5), Ganszczyk (12), McClendon (10), Pavan (20), Strasz (L) oraz Szczurek (5), Bałucka

 

Sędziowie: J. Sęk, M. Włodarczyk

 

Widzów: 900

 

 

——————————————-

Źródło: materiał prasowy Atom Trefl Sopot

Tekst: Katarzyna WIRKOWSKA

Foto: www.orlenliga.pl

 

 

By kkorpas

2 thoughts on “A miało być tak pięknie…”
 1. Быстромонтируемые строения – это актуальные здания, которые различаются великолепной быстротой возведения и мобильностью. Они представляют собой конструкции, состоящие из заранее созданных компонентов либо модулей, которые имеют возможность быть быстрыми темпами установлены на районе стройки.
  Здание из сэндвич панелей под ключ отличаются гибкостью и адаптируемостью, что дозволяет легко изменять и адаптировать их в соответствии с потребностями клиента. Это экономически выгодное а также экологически устойчивое решение, которое в последние годы заполучило обширное распространение.

 2. Эффективное теплосбережение фасадов — удобство и бюджетность в домашнем жилище!
  Согласитесь, ваш жилье заслуживает превосходного! Воздухонепроницаемость внешних стен – не единственно решение для экономии на отоплении, это вложение денег в благополучие и долговечность вашего помещения.
  ✨ Почему тепловая изоляция с нами?
  Опыт: Наши мастера – квалифицированные. Мы заботимся о каждой конкретной, чтобы обеспечить вашему домовладению идеальное теплосбережение.
  Стоимость услуги тепловой изоляции: Мы все ценим ваш финансы. [url=https://stroystandart-kirov.ru/]Утепление фасада расценка[/url] – начиная от 1350 руб./кв.м. Это вложение средств в ваше удобное будущее!
  Энергосберегающие меры: Забудьте о потерях тепловой энергии! Используемые нами материалы не только сохраняют тепловую атмосферу, но и дарят вашему жилью новый уровень комфорта энергоэффективности.
  Создайте свой домовладение теплым и привлекательным!
  Подробнее на [url=https://stroystandart-kirov.ru/]http://www.stroystandart-kirov.ru[/url]
  Не передавайте свой загородный дом на произвол судьбы. Доверьтесь нашей бригаде и создайте уют вместе с нами-профессионалами!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *