W meczu przeciwko Miedzi Legnica trener Grzegorz Niciński powrócił do składu, którym rozpoczynał sezon w meczu pucharowym przeciwko Pogoni Siedlce. W szeregach gości zaś zobaczyliśmy dwóch byłych arkowców, Błażeja Telichowskiego i Bartosza Ślusarskiego. Dodatkowo na ławce mecz rozpoczynał Tadas Labukas.

Przez około pół godziny na boisku działo się niewiele ciekawego. Obie drużyny przyczajone, schowane za podwójną gardą, bardziej dbające o to, by nie stracić, niż cokolwiek strzelić. Od mniej więcej dwudziestej minuty próby zagrożenia bramce gości zaczęła jednak podejmować Arka. Najpierw Marcus da Silva ograł dwóch zawodników Miedzi, ale posłał piłke wysoko nad poprzeczką, a następnie mocno strzelał Marcin Warcholak, ale bramkarz przyjezdnych zbił piłkę na korner.

W 31 minucie wreszcie się udało. Z rzutu rożnego dośrodkował Miroslav Bożok, a z piątego metra Rafał Siemaszko strzelił mocno pod poprzeczkę, wyłamując ręce Dawidowi Smugowi.

Po przerwie w miejsce Ślusarskiego wszedł inny eksgdynianin – Labukas. Goście zaczęli podchodzić pod pole karne większymi siłami, co dawało Arce możliwości kontrowania. Po jednej z takich akcji w 69 minucie powinno być 2:0. Siemaszko powalczył z legniczanami o piłkę, podprowadził ją kilkanaście metrów, a następnie idealnie obsłużył niepilnowanego w polu karnym gości Pawła Abbotta, który zamiast zapytać bramkarza Miedzi, w który róg ma strzelać…, podał mu piłkę. Trzy minuty później ten sam zawodnik marnuje kolejna sytuację. Czyżby powracał poprzednich meczów, w których Arka nie potrafiła prowadząc podwyższyć wyniku i… traciła punkty?

Na szczęście nie. W 80 minucie znów popisowo rozegrana kontra Siemaszki z Bożokiem, ten ostatni dośrodkowuje w pole karne, a tam Abbott potężnym uderzeniem dopełnia formalności.

Goście nie mają pomysłu na grę i żółto-niebiescy dowożą wreszcie zwycięstwo do końca. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale najważniejsze jest przełamanie zespołu i trzy bezcenne punkty.

Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:0 (1:0)

1:0 Siemaszko 31′

2:0 Abbott 80′

Arka: Jałocha – Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, da Silva (90′ Lomski), Łukasiewicz, Nalepa,  Bożok (86′ Wojowski), Siemaszko (81′ Mosiejko), Abbott.

Miedź:  Smug – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Telichowski, Cierpka, Łuszkiewicz (65′ Kakoko), Łobodziński, Daniel (76′ Sabala), Gancarczyk, Ślusarski (46′ Labukas)

Żółte kartki: Siemaszko, Abbott (Arka) – Telichowski, Stasiak (Miedź)

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)