Czy można przegrać wygrany mecz? Pytanie może trochę przewrotne, bo mecz nie jest wygrany zanim nie zabrzmi ostatni gwizdek, ale gdy w 48 minucie Michał Marcjanik zdobył dla Arki trzecią bramkę, a w następnych minutach Arka nadal przeważała i stwarzała kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku większość kibiców pewnie zastanawiała się na ilu golach dla gospodarzy to się skończy. Kibice także skandowali: – Jeden, dwa, trzy – mało!!! I zachęcali do „zdobycia czwartej bramy!”

Dlatego to co wydarzyło się od 76 minuty trudno zrozumieć. To nie Arka zdobyła „czwartą bramę”, a goście, którzy przetrzymali napór, dokonali znakomitych zmian i systematycznie odrabiali straty, by w doliczonym czasie przypieczętować swoje zwycięstwo.

Nie udało się zatem arkowcom wyrównanie rachunków z Chrobrym za przegrany baraż. Więcej, debet po tym starciu urósł. Powrócił też koszmar meczów na własnym stadionie. Arka mogła po tej kolejce zająć nawet fotel lidera, tymczasem po tej porażce będzie musiała na to jeszcze poczekać.

Liczby meczu:

1 – Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Michał Marcjanik. Jedną minutę przebywał na boisku Miłosz Jóźwiak, zanim strzelił zwycięskiego gola.

2 – Drugą domową porażkę z Chrobrym Głogów ponieśli piłkarze Arki w ciągu pół roku

5 – Tyle zmian wykorzystał trener Chrobrego po przerwie. Efekt: trzy gole, jeden groźny strzał obroniony przez bramkarza gospodarzy. Arka dokonała tylko dwóch zmian. Zarówno Michał Bednarski (zmarnował „setkę” i zawalił decydującego gola), jak i Mateusz Kuzimski nie wnieśli do gry niczego dobrego.

6 – Szóstego gola strzelił Karol Czubak

7 – … A siódmy raz na listę strzelców wpisał się Omran Haydary

15 – Tyle strzałów z czego 9 w światło bramki oddali gospodarze. Goście: 12/6

Kluczowe minuty:

22 – Karol Czubak zdobył szóstą bramkę w sezonie! Janusz Gol idealnie zagrał piłkę za plecy obrońców w pole karne, a nadbiegający napastnik żółto-niebieskich nie zmarnował okazji. 1:0!

28 – Akcję lewym skrzydłem przeprowadzili goście. Jakub Kuzdra zagrał piłkę wzdłuż 11 metra przed bramką, a tam Mateusz Machaj uderzył mocno pod poprzeczkę – Kacper Krzepisz był bez szans. 1:1!

34 – Powinno być 2:1 dla Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Christiana Alemana minimalnie z piłką minął się Przemysław Stolc, a zaskoczony Czubak, nie zdążył wystawić nogi i skierować piłki do bramki.

36 – Znów błysnął duet K-O. Za plecy obrońców w pole karne podawał Czubak, a Afgańczyk dopełnił formalności! 2:1!

38 – Powinno być 2:2! W sytuacji sam na sam z Krzepiszem znalazł się Mateusz Bochnak, lecz trafił tylko w słupek!

48 – Sprzed pola karnego Haydary uderzył na bramkę, piłkę odbił Karol Dybowski, ale był tam Marcjanik, który spokojnym uderzeniem podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich.

61 – Płaski strzał po ziemi Jakuba Górskiego zmierzał tuż przy słupku do bramki, ale Krzepisz wybił piłkę za linię końcową. Arkowcom powinna w tej chwili zapalić się czerwona ostrzegawcza lampka

72 – Przed szansą stanął wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Michał Bednarski. W polu karnym otrzymał piłkę od Sebastiana Milewskiego i mając przed sobą tylko bramkarza Chrobrego oddał strzał… wprost w niego.

76 – Z 16 metrów strzał oddał wprowadzony 6 minut wcześniej Sebastian Steblecki, a piłka po lekkim rykoszecie ugrzęzła w siatce Krzepisza. 3:2!

79 – Mogło i powinno być 4:2! Karol Czubak pobiegł do kontry i pomimo naporu obrońcy oddał mocny strzał po ziemi, obroniony przez Dybowskiego! Mógł podawać do Haydary’ego, który był znacznie lepszej sytuacji, ale zachował się egoistycznie, co po dwóch minutach się zemściło…

81 – W polu karnym z piłką przy nodze znalazł się znów Steblecki, który oddał kapitalny strzał w kierunku dalszego słupka i Kacper Krzepisz nie miał nic do powiedzenia

83 – W polu karnym gości z piłką slalom wykonał Haydary, a gdy doszedł do linii końcowej spróbował wkręcić piłkę do bramki technicznym uderzeniem! Niestety, kąt był zerowy i Afgańczyk nie trafił w bramkę.

90+1 – Akcja w polu karnym gdynian Stebleckiego, podanie do wprowadzonego właśnie Miłosza Jóźwiaka, który pierwszy kontakt z piłką zamienił w gola. 3:4!

3:4 Jóźwiak 90+1′

Arka: Krzepisz – Tomal, Marcjanik, Rymaniak, Stolc, Haydary, Gol, Milewski, Adamczyk (71′ Bednarski), Aleman (65′ Kuzimski), Czubak.

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Chrobry: Dybowski – Bogusz (68′ Hanc), Michalec (68′ Steblecki), Bougaidis, Kuzdra, Mandrysz, Kolenc (56′ Górski), Bochniak, Kusztal (56′ Mucha), Machaj (90′ Jóźwiak), Wolsztyński.

Trener: Marek Gołębiewski

Żółta kartka: Gol, Bednarski (Arka) – Kolenc (Chrobry)

Sędzia: Karol Arys (Szczecin) VAR: Tomasz Marciniak (Płock)