Na początek gdyńskie szczypiornistki zmierzyły się w półfinale z MTS-em Kwidzyn. Niestety zawodniczki, które na co dzień występują w I lidze odskoczyły już w I połowie. Wygrały tę część spotkania 17:9, a cały mecz 36:21. Dla drużyny Vistalu najwięcej – sześć bramek rzuciła Małgorzata Granicka, a jedną mniej – Natalia Kowalczyk.

MTS Kwidzyn – Vistal Gdynia 36:21 (17:9)

MTS: Winiewska, Bielak, Kłos – Hartman 6, Gędłek 6, Świerczek 5, Pękala 3, Chmara 3, Siuda 3, Orlich 3, Heromińska 2 Kowalska 2, Grabowska 2, Szynkaruk 1 oraz Zagórska, Grulkowska.
Karne: 1/1.
Kary: 2 min.

Vistal: Chodakowska, Kamińska – Granicka 6, Kowalczyk 5, Śliwińska 2, Uścinowicz 2, Małecka 2, Bieńkowska 1, Gajtkowska 1, Wtulich 1, Błaszkowska 1 oraz Szachowicz, Kunz Malankowska.
Karne: 3/2.
Kary: 10 min.

Sędziowie: Pelc, Prezlaf (Rzeszów).

Widzów: 200.

W sobotnim meczu o brązowy medal młode vistalki rywalizowały z UKS Handball-28 Wrocław. Do przerwy był remis, na szczęście po zmianie stron gdynianki „odjechały” rywalkom. Już w 42. minucie po bramce Małgorzaty Granickiej prowadziły 16:12, by ostatecznie zwyciężyć 24:19.

{youtube}yw5f7OnDKZI{/youtube}

Vistal Gdynia – UKS Handball-28 Wrocław 24:19 (10:10)

Vistal: Chodakowska, Kamińska – Granicka 7, Uścinowicz 6, Kowalczyk 5, Gajtkowska 3, Wtulich 2, Malankowska 1 oraz Błaszkowska, Bieńkowska, Szachowicz, Śliwińska.
Karne: 5/4.
Kary: 12 min.

UKS Handball-28: Wawrzyniak, Branjonneau – Mazairz 6, Mazguła 4, Łuszczyńska 3, Wałowska 2, Sobczyk 1, Makul 1, Charemska 1, Fryśna 1 oraz Jacewicz, Szymaniak, Grzelka, Cieślik, Gradowska, Smalec.
Karne: 4/4.
Kary: 20 min.

Czerwona kartka: Sobczyk (UKS-28 Handball) – z gradacji kar

Sędziowie: Podsiadło, Świostek (Radom).

W finale gospodynie, zespół Ruchu Chorzów, który zresztą bronił tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem, pokonał pogromców gdynianek, MTS Kwidzyn, 24:23 (12:9) i ponownie zdobył złoty medal.