Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:0 w meczu kończącym 26. i ostatnią kolejkę PlusLigi. Goście mają już miejsce w czołowej ósemce. Gospodarze wciąż walczą o awans do play off. Wygrana w tym spotkaniu mocno przybliżyła podopiecznych trenera Michała Winiarskiego do tego celu.

Akademicy z Olsztyna w bardzo pewnym stylu zafundowali sobie udział w fazie play-off. Wszystko dzięki efektywnej i jednocześnie efektownej wygranej nad Projektem Warszawa, która miała miejsce w ostatni poniedziałek w hali przy Małym Jezioraku w Iławie. Drużyna Javiera Webera pokonała 3:0 ekipę prowadzoną przez Andreę Anastasiego (który od nowego sezonu powróci jako trener do Gdańska), a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Jan Firlej. Awans zapewnił też sobie GKS Katowice. Po raz pierwszy w historii klubu siatkarze zakwalifikowali do czołowej ósemki.

Olsztynianie po czterech latach przerwy ponownie zameldują się finałowej ,,ósemce”, która daje możliwość gry o medale mistrzostw Polski.: – Na pewno cała drużyna jest zadowolona z faktu, że awansowaliśmy do play-offów. Najprawdopodobniej zakończymy fazę zasadniczą na 5 lub 6 miejscu, które byłoby dla nas korzystne. Nie ukrywamy, że chcieliśmy ominąć miejsca 7-8, gdyż oznaczałoby to granie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lub Jastrzębskim Węglem – oceniał Karol Jankiewicz, rozgrywający olsztynian.

Scenariusz pierwszego i drugiego setów w ERGO Arenie były prawie identyczne. Gdańszczanie byli bardzo skoncentrowani. Doskonale zdawali sobie sprawę jak w ich sytuacji ważne jest zdobycie kompletu punktów. Od początku powoli, ale sukcesywnie powiększali przewagę, która w końcówce była bezpieczna. Trefl grał bardzo dobrze. Po dwóch setach mieli przewagę w bloku 6:2 oraz na zagrywce 3:0. Dziesięć punktów zdobył Bartłomiej Lipiński, a o jeden mniej miał Kevin Sasak.

Obraz w trzecim secie również nie uległ zmianie. Co prawda goście prowadzili na początku 2:0 oraz 5:3, ale z czasem gra się wyrównała, a następnie podopieczni trenera Winiarskiego, podobnie jak w dwóch poprzednich partiach, wyszli na prowadzenie i pewnie zwyciężyli.