Ich starsze koleżanki, broniące tytułu Mistrza Polski dokonały rzadko spotykanego wyczynu. Drugi sezon z rzędu nie dały się pokonać na krajowych pakietach. One odwrotnie – przegrały wszystkie mecze fazy zasadniczej. Koszykarki GTK Gdynia zeszły z placu gry pokonane po raz 20. W ostatnim meczu sezonu 71:60 zrobiła to Energa Toruń.

Toruńska ekipa zanotowała trzecią wygraną z rzędu. Mecz był jednak wyrównany i przewaga potrzebna do wygranej została wypracowana dopiero w ostatniej kwarcie, którą to Energa wygrała (21:11). Wcześniej GTK nie „odpuszczało”. Zawodniczki Jeleny Skerović i po 30 minutach prowadziły 50:49. Briahanna Jackson rzuciła 18 „oczek” dla miejscowych, a jeden punkt mniej uzbierała Sarah Sagerer. Dla pokonanych aż 25 punktów zanotowała Marta Marcinkowska, a Joanna Grymek zaliczyła doble double (15 pkt., 11 zb.)