Czyste i zadbane plaże gminy Kosakowo zapełniły się na ten weekend turystami, którzy przez cały czas śledzili to co działo się w strefie zawodów. W dniach 26 – 28 lipca rozegrano AZTORIN Kite Challenge, zawody w kitesurfingu, zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Pierwszego dnia zawodów zostało rozegranych 9 wyścigów konkurencji Formuła Kite Open, do której zgłosiło się 6 zawodniczek i 12 zawodników. Co warte odnotowania, połowa z nich reprezentowała najmłodszą kategorię – U16. Spośród kobiet bezkonkurencyjna była Julia Damasiewicz – wygrała wszystkie wyścigi, które udało się jej ukończyć. Należy także wspomnieć o Poli Gajzler, która debiutowała podczas tych zawodów, pływała bardzo stabilnie i z wyścigu na wyścig zmniejszała odległość dzielącą ją od bardziej doświadczonych koleżanek. Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Jurkowski, który pozostawił w tyle swoich rywali, w tym utytułowanego zawodnika Błażeja Ożoga.

Kolejną piątkową konkurencją był Freestyle, który wzbudzał duży entuzjazm kibiców, jako najbardziej widowiskowa konkurencja.

Przy wietrze stabilnie wiejącym z północnego wschodu rozpoczęli rywalizację młodzicy i juniorzy w kategorii U14 i U18. Po nich wystąpiły zawodniczki kategorii Women, a następnie zawodnicy kategorii Open Man.

Poziom w kategorii U14 był bardzo wyrównany. Po dwóch heatach eliminacyjnych do finału zakwalifikowali się: Krzesimir Przybyłowski, Maksymilian Bernacki, Marcel Stępniewski i Bartosz Włodarczyk. Zwyciężył Krzesimir, a za nim kolejno uplasowali się Maksymilian, Bartosz i najmłodszy uczestnik finału – Marcel.

W kategorii Freestyle U18 do finału awansował Włodarczyk, Przybyłowski, Oskar Zawadowicz i Oskar Cholewiński. Zdecydowanym zwycięzcą tej kategorii został Cholewiński, drugi był Przybyłowski, a trzeci Zawadowicz.

 

W sobotę wiał wiatr ze wschodu o sile ok. 18 węzłów. W tych warunkach rano udało się dokończyć rywalizację w kategorii Freestyle Women i Freestyle Men. Zdecydowaną zwyciężczynią wśród Pań została Katarzyna Lange. Miała najlepszy przejazd finałowy, w którym wykonała aż 3 triki z lądowaniem do blinda. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kołacz, która próbowała nawiązać walkę z Kasią, lądując między innymi raley do blinda. Trzecią pozycję zajęła Martyna Konkel. Na koniec przyszedł czas na heaty finałowe mężczyzn. Tu zwycięzcą został Mateusz Włodarczyk, lądując kilka różnych handle passów, w tym dwa ze stylowymi grabami. Pokonał jednego z faworytów tej kategorii, Marka Rowińskiego oraz dwóch zawodników z Rewy – Rafała Hoca i Daniela Witkowskiego. 

 

Po rozegraniu konkurencji Freestyle do zmagań ruszyli zawodnicy klasy Twin Tip Race U14 i Formuła Kite Open. W TTR zwyciężył, bez niespodzianek, Jan Koszowski. 

 

Ostatniego dnia zawodnicy zmierzyli się jeszcze w dodatkowej konkurencji – Best Trick Freestyle – dostarczając publiczności emocjonujących wrażeń na zakończenie rywalizacji.

MEDALIŚCI AZTORIN KITE CHALLENGE 2019 REWA:

 

FREESTYLE  

U14 

1. KRZESIMIR PRZYBYŁOWSKI 

2. MAKSYMILIAN BERNACKI 

3. BARTOSZ WŁODARCZYK

 

U18 

1. OSKAR CHOLEWIŃSKI 

2. KRZESIMIR PRZYBYŁOWSKI 

3. OSKAR ZAWADOWICZ

 

 

MEN OPEN 

1. MATEUSZ WŁODARCZYK 

2. MAREK ROWIŃSKI 

3. RAFAŁ HOC

 

WOMAN OPEN 

1. KATARZYNA LANGE 

2. MAŁGORZATA KOŁACZ 

3. MARTYNA KONKEL

 

 

TTR 

1. JAN KOSZOWSKI 

2. BARTOSZ WŁODARCZYK 

3. JAKUB BALEWICZ 

 

 

FOIL 

FOIL U16 MEN 

1. JAKUB JURKOWSKI 

2. MICHAŁ WOJCIECHOWSKI 

3. JAN KOSZOWSKI 

 

FOIL U16 WOMEN 

1. JULIA DAMASIEWICZ 

2. NINA ARCISZ 

3. JULIA MORKOWSKA 

 

FOIL U19 MEN 

1. JAKUB JURKOWSKI 

2. MICHAŁ WOJCIECHOWSKI 

3. JAN KOSZOWSKI  

 

FOIL U19 WOMEN 

1. JULIA DAMASIEWICZ 

2. NINA ARCISZ 

3. PAULA GRZENKOWSKA 

 

FOIL OPEN MEN 

1. JAKUB JURKOWSKI 

2. BŁAŻEJ OŻÓG 

3. ARKADIUSZ KUSALEWICZ  

 

FOIL OPEN WOMEN 

1. JULIA DAMASIEWICZ 

2. NINA ARCISZ 

3. PAULA GRZENKOWSKA

 

Galeria zdjęć, Foto: Łukasz Nazdraczew

{gallery}articles/2019/0728{/gallery}

 

 

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi tytularnemu tej edycji zawodów, marce AZTORIN, która wspiera tą dyscyplinę sportu od wielu lat.

 

Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali najnowsze modele zegarków Aztorin, których dystrybutorem jest firma Apart. Linia sportowych zegarków AZTORIN to świetna propozycja dla miłośników aktywnego trybu życia i amatorów sportów.

 

Warto wspomnieć, że tegoroczna oferta Aztorin, powiększyła się też o nowości. Każda z kolekcji Classic, Casual, Sport czy Sport Limited wzbogaciła się o nowe propozycje, które wyróżnia ciekawy design i wysokie parametry techniczne. 

 

Pozostali sponsorzy zawodów to firma motoryzacyjna Ford Polska, dystrybutor światowej klasy sprzętu do kitesurfingu firmy Duotone oraz ION, którzy również ufundowali nagrody dla zwycięzców. Skrzydeł jak zawsze dodawał Red Bull.

 

Goście specjalni – znani aktorzy i dziennikarze uczyli się kitesurfingu pod okiem profesjonalistów z rewskiej szkółki Aloha.

 

 

Przed nami jeszcze Ford Focus Active Challenge, ostatni w tym roku etap Pucharu, podczas którego zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski.

 

Zawodników, kibiców i wszystkich miłośników kiteboardingu zapraszamy do Pucka, w dniach 15 – 18 sierpnia!

 

Szczegóły znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/fordkitecup

 

oraz na stronach:

 

www.aztorin.com   
www.apart.pl/zegarki/Aztorin

 

@aztorin
#aztorin #aztorinwatch

 

 

————————————-

Źródło: materiał prasowy organizatora

Foto: Łukasz Nazdraczew 

By kkorpas

2 thoughts on “Puchar Polski w kitesurfingu!”
  1. Sugar Defender stands as a beacon of natural, side-effect-free blood sugar support. Crafted from a blend of pure, plant-based ingredients, this formula not only helps regulate blood sugar levels but also empowers you on your journey to weight loss, increased vitality, and overall life improvement.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *