Teraz, ze złotymi krążkami w garści, podopieczne Bogusławy Klimaszewskiej będą chciały zawojować Europę! 

Pierwsza do walki o tytuł stanęła Agnieszka Kaszuba. W Lublinie, podczas 36. PZLA Mistrzostw Polski do lat 23, karty rozdawała pogoda, ale nawet ona nie była w stanie pokrzyżować planów gdynianki, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,90 m, czym zapewniła sobie zwycięstwo. Był to dla niej, uwaga, 14 złoty medal rangi mistrzostw Polski. Mimo wygranej w kieszeni, Agnieszka atakowała jeszcze 4,05 m. Tym razem, bezskutecznie.

1. Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia) 3,90
2. Milena Lipińska (Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk) 3,80
3. Emilia Kusy (SKLA Sopot) 3,70  

Przykład z niewiele starszej koleżanki wzięła Karolina Wejman, która wybrała się na mistrzostwa Polski do lat 20 w Raciborzu i trzeba przyznać, że rywalki wymusiły ją do sporego wysiłku. Złotym skokiem okazał się dla gdynianki ten oddany na wysokości 4,00 m. Radość była ogromna, gdyż to jej pierwszy tytuł mistrzyni Polski w karierze. Karolina później skoczyła jeszcze 4,10 m, a następnie próbowała jeszcze pokonać 4,20 m, co byłoby jej nowym rekordem życiowym. 

1. Karolina Wejman (KL Gdynia) 4,10
2. Victoria Kalitta (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 3,90 
3. Anna Łyko (MKS MOS Wrocław) 3,80 

Podopieczne Bogusławy Klimaszewskiej już niedługo wylatują na mistrzostwa Europy do Szwecji, gdzie będą starać się wyśrubować swoje rekordy życiowe z tego sezonu. Agnieszkę czeka start w Gävle, gdzie od 11 do 14 lipca odbędzie się czempionat do lat 23. Natomiast Karolina wystąpi w Borås (18-21 lipca), gdzie pojawią się najlepsze zawodniczki poniżej 20. roku życia.

Warto również dodać, że KL Gdynia to nie tylko panie. 9. miejsce na MP do lat 20 zajął Filip Skuras, który dokonał tego, poprawiając rekord życiowy 4,10 m. 

 

 

———————————-

Źródło i foto: gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *