W pierwszych minutach Asseco przede wszystkim straszyło rzutami z dystansu – trafiali Przemysław Żołnierewicz i Dariusz Wyka. Rywale odpowiadali głównie akcjami Chavaughna Lewisa, ale to gospodarze mieli inicjatywę. Dopiero późniejsze akcje Mateusza Dziemby i Bartosza Ciechocińskiego sprawiły, że to ekipa z Lublina zdobyła przewagę. Po 10 minutach prowadziła 22:14. W drugiej części meczu TBV Start potrafił bardzo długo utrzymywać przewagę, a momentami nawet ją powiększać. Starał się to zmieniać Krzysztof Szubarga – trafiał z dystansu z trudnych pozycji, tym samym utrzymywał swój zespół w grze. Jednak to dzięki akcjom Lewisa i Darryla Reynoldsa drużyna trenera Davida Dedka wygrywała 39:30 po pierwszej połowie.

Dziemba był najważniejszym zawodnikiem w ofensywie gości na początku trzeciej kwarty. Po późniejszej akcji Reynoldsa TBV Start miał już 12 punktów przewagi. Asseco momentami stosowało obronę na całym parkiecie, ale to też nie do końca zatrzymywało lublinian, którzy po 30 minutach gry prowadzili 58:47. Mimo kolejnych prób podejmowanych przez gdyńskich graczy, nie udawało się im efektywnie gonić wyniku. Duża w tym zasługa Lewisa, który ponownie był skuteczny. Trzy minuty przed końcem po rzucie Wyki gospodarze zdołali jednak zmniejszyć straty do sześciu punktów. Minutę później trójka Marcela Ponitki zmniejszyła tę różnicę o połowę. Końcówka była bardzo zacięta, a goście zatrzymali się w ataku. Dlatego 20 sekund przed końcem po trójce Wyki to Asseco miało minimalną przewagę. TBV Start był jednak skuteczny na linii rzutów wolnych i zdołał wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Akcja Ponitki zapewniła dogrywkę i emocje. W dodatkowym czasie gry trójki trafiał Dariusz Wyka i dzięki niemu zespół trenera Frasunkiewicza miał sześć punktów przewagi. To były kluczowe momenty spotkania. Asseco zwyciężyło 92:82.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz z 22 punktami. Krzysztof Szubarga zaliczył punkt mniej i 12 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Chavaughn Lewis z 20 punktami. Darryl Reynolds zdobył 12 oczek i tyle samo razy zbierał piłkę z tablic.

{gallery}articles/2017/1023{/gallery}

Polska Liga Koszykówki, 4 kolejka:

Asseco Gdynia – TBV Start Lublin 92:82 d. (14:22, 16:17, 17:19, 27:16, d: 18:8)

Asseco: Żołnierewicz 22, Szubarga 21 (12 as), Wyka 19, Ponitka 11, Szczotka 7, Witliński 6, Garbacz 5, Jankowski 1, Put 0, Kamiński 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

TBV Start: Lewis 20, Dziemba 12, Reynolds 12 (12 zb), Washington 9, Ciechociński 8, Gospodarek 6, Dutkiewicz 6, Mirković 5, Szymański 4, Czerlonko 0, Pelczar 0.

Trener: David Dedek

Sędziowie: P. Białas, R. Putyra, M. Bieńkowski