21 maja 2016 w Barczewie odbył się Otwarty Puchar Warmii i Mazur w WKSF (World Kickboxing and Karate Sport Federation jest światową organizacją sztuk i sportów walki).

W pucharze startowały kluby kick-boxingu, karate i tea-kwon-do. Rywalizacja odbywała się w trzech formułach:
POINTFIGHTING – Walka przerywana na punkty na planszy
LIGHT-CONTACT – Walka ciągła na planszy
KICKLIGHT- Walka ciągła z niskimi kopnięciami lowkick.
W zawodach wzięło udział 150 zawodników klubów z całej Polski.

3 osobowa reprezentacja Gdyńskiego Klub Kick-Boxingu „MAXIMUS” zdobyła 4 medale w tym: 1 złoty, 1 srebrnych i 2 brązowe.
I miejsce oraz Puchar Warmii i Mazur zdobył Beniamin Wołodko w formule kicklight w kategorii juniorów – 70 kg
II miejsce i srebrny medal wywalczyła Dominika Cuper-Przybylska w kategorii seniorów +60 kg w formule kicklight
III miejsce i brązowy medal zdobyli:
Beniamin Wołodko w formule light-contact w kategorii juniorów – 70 kg.
Dominika Cuper-Przybylska w kategorii open seniorek w formule pointfighting – 170 cm,

Debiutant Michał Winnicki stoczył 7 pojedynków i trzykrotnie był krok od podium, zajmując wysokie, ale najgorsze dla sportowca, IV miejsca w formule pointfighting w kategorii juniorów – 175 cm , w formule light-contact w kategorii juniorów – 65 kg, oraz w formule kicklight w kategorii juniorów – 65 kg