W ramach rywalizacji rozegrano XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Organizatorem był Polski Związek Wushu. W zawodach wzięło udział około 240 zawodników reprezentujących 26 klubów – w tym ekipy z Białorusi i Słowacji. Po raz pierwszy turniej zorganizowano na murawie stadionu. Atmosfera i temperatura przypominały o VI Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego, które rozegrane zostały u podnóża góry Jiuha w prowincji Anhui w 2014 roku.

Gdyńskie środowisko wushu reprezentowali:
Adrian Budziński – zawodnik konkurencji form dzieci do 8 lat
Maksymilian Murszewski – zawodnik konkurencji form kat wiek. 12-14 lat
Małgorzata Gajkiewicz – seniorka, zawodniczka konkurencji form i walk
Krystian Harnata – zawodnik konkurencji walk

Zawodnicy Shaolin Kung Fu z Gdyni po raz kolejny potwierdzili swój kunszt i z sukcesami zakończyli kolejny sezon treningowy.

Adrian – nasz najmłodszy zawodnik, a zarazem srebrny medalista VII Otwartego Turnieju Tradycyjnego Wushu, po raz pierwszy startując na tak dużej imprezie wywalczył 4 miejsce nieznacznie ustępując konkurentom. Biorąc pod uwagę temperaturę i odległość jaką musieliśmy przebyć jest to ogromny sukces dla tak małego dziecka.

Nie zawiódł mistrz Europy Maksymilian Murszewski, który startował w pięciu konkurencjach form ręcznych i z bronią zdobywając cztery złote i jeden srebrny medal. (złoto: formy ręczne północne, południowe, formy z szablą, formy z bronią długą różną, srebro: formy z kijem)

Małgorzata Gajkiewicz seniorka, która po dłuższej przerwie wróciła do startów zdobyła dwa brązowe medale. Jeden w konkurencji form ręcznych północnych, drugi w konkurencji walk.

Kolejny debiutant w gdyńskim zespole to Krystian Harnata. Uplasował się on dwa razy na drugim miejscu podium. Zawodnik ważący 60 kg dodatkowo wystartował kontrolnie w wyższej kategorii wagowej tocząc równie udany bój z zawodnikiem klubu UKS Sanda Płock.

Shaolin Kung Fu – Sekcja Chińskich Sztuk Walki zaprasza wszystkich chcących rozpocząć bądź kontynuować swoją przygodę ze sztukami walki. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach:
– dzieci 5-6 lat,
– dzieci 9-12 lat,
– młodzież i dorośli.
W każdej grupie realizowany jest autorski program szkolenia. Treningi prowadzi dr Krzysztof Brzozowski (srebrny medalista Mistrzostw Europy Wushu z 2008 roku oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata Wushu z 2010 roku), trener II klasy wushu, który posiada ponad 20 letnie doświadczenie w sportach i sztukach walki.

Informacje na temat zapisów znajdują się na stronie www.wushu.gdynia.pl lub pod numerem telefonu 608 707 362

 

 

———————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

One thought on “Sukcesy gdyńskich specjalistów sportów walki!”
  1. Future legislative and advocacy efforts should be paid on eliminating cost sharing for Medicaid and Medicare dual eligible beneficiaries, and possibly even a broader group of financially vulnerable patients buy cialis canadian 1984, 81 4950 4954

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *