W ramach rywalizacji rozegrano XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Organizatorem był Polski Związek Wushu. W zawodach wzięło udział około 240 zawodników reprezentujących 26 klubów – w tym ekipy z Białorusi i Słowacji. Po raz pierwszy turniej zorganizowano na murawie stadionu. Atmosfera i temperatura przypominały o VI Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego, które rozegrane zostały u podnóża góry Jiuha w prowincji Anhui w 2014 roku.

Gdyńskie środowisko wushu reprezentowali:
Adrian Budziński – zawodnik konkurencji form dzieci do 8 lat
Maksymilian Murszewski – zawodnik konkurencji form kat wiek. 12-14 lat
Małgorzata Gajkiewicz – seniorka, zawodniczka konkurencji form i walk
Krystian Harnata – zawodnik konkurencji walk

Zawodnicy Shaolin Kung Fu z Gdyni po raz kolejny potwierdzili swój kunszt i z sukcesami zakończyli kolejny sezon treningowy.

Adrian – nasz najmłodszy zawodnik, a zarazem srebrny medalista VII Otwartego Turnieju Tradycyjnego Wushu, po raz pierwszy startując na tak dużej imprezie wywalczył 4 miejsce nieznacznie ustępując konkurentom. Biorąc pod uwagę temperaturę i odległość jaką musieliśmy przebyć jest to ogromny sukces dla tak małego dziecka.

Nie zawiódł mistrz Europy Maksymilian Murszewski, który startował w pięciu konkurencjach form ręcznych i z bronią zdobywając cztery złote i jeden srebrny medal. (złoto: formy ręczne północne, południowe, formy z szablą, formy z bronią długą różną, srebro: formy z kijem)

Małgorzata Gajkiewicz seniorka, która po dłuższej przerwie wróciła do startów zdobyła dwa brązowe medale. Jeden w konkurencji form ręcznych północnych, drugi w konkurencji walk.

Kolejny debiutant w gdyńskim zespole to Krystian Harnata. Uplasował się on dwa razy na drugim miejscu podium. Zawodnik ważący 60 kg dodatkowo wystartował kontrolnie w wyższej kategorii wagowej tocząc równie udany bój z zawodnikiem klubu UKS Sanda Płock.

Shaolin Kung Fu – Sekcja Chińskich Sztuk Walki zaprasza wszystkich chcących rozpocząć bądź kontynuować swoją przygodę ze sztukami walki. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach:
– dzieci 5-6 lat,
– dzieci 9-12 lat,
– młodzież i dorośli.
W każdej grupie realizowany jest autorski program szkolenia. Treningi prowadzi dr Krzysztof Brzozowski (srebrny medalista Mistrzostw Europy Wushu z 2008 roku oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata Wushu z 2010 roku), trener II klasy wushu, który posiada ponad 20 letnie doświadczenie w sportach i sztukach walki.

Informacje na temat zapisów znajdują się na stronie www.wushu.gdynia.pl lub pod numerem telefonu 608 707 362

 

 

———————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *