W drodze do końcowego zwycięstwa gdańszczanie spotkali się w półfinale z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Obie drużyny mecz rozpoczęły bardzo ostrożnie, ale pierwszy cios wyprowadzili gdańszczanie. I to od razu celny. Pewnym płaskim strzałem pierwszego gola dla biało-zielonych zdobył Sławomir Peszko, a chwilę później na 2:0 podwyższył Michał Chrapek, wykorzystując podanie Przemysława Macierzyńskiego. Dwubramkowa przewaga nie była jednak bezpieczna, bowiem w końcówce Podbeskidzie zdołało doprowadzić do wyrównania po trafieniach Adama Pazio i Dariusza Kołodzieja.
Lechiści nie przejęli się zbytnio stratą dwóch goli, bowiem kilkanaście sekund po bramce Kołodzieja świetnym strzałem popisał się Michał Żebrakowski, ponownie dając Lechii prowadzenie.
Na półtorej minuty przed końcem czwartego gola dla Lechii zdobył Chrapek, czym zapewnił Lechii awans do finału. Bo choć kilka sekund po golu Chrapka do stanu 4:3 doprowadził Marek Sokołowski, to gdańszczanie w końcówce zdołali utrzymać korzystny wynik.

W finale Lechiści trafili na Fabrykę Futbolu, z którą spotkali się w fazie grupowej. Wówczas przegrali 0:1, jednak w bitwie o końcowy triumf w pełni się zrewanżowali. Pierwsza połowa spotkania, podobnie jak w poprzednim meczu, to dobre akcje pod jedną, jak i drugą bramką, z których jednak niewiele wynikało. Strzelecki impas przełamał wreszcie Żebrakowski, który wykorzystał dogranie Mario Malocy i uderzeniem z ostrego kąta dał Lechii prowadzenie. W kolejnej akcji Lechiści podwyższyli na 2:0, a na listę strzelców wpisał się tym razem sam Maloca.
Na cztery minuty przed końcem Lechiści postawili kropkę nad „i” nad końcowym zwycięstwem. Po przebojowej akcji Macierzyńskiego i dokładnym podaniu, Sławomir Peszko wpakował z najbliższej odległości piłkę do pustej bramki. W końcówce spotkania rywale Lechii zdołali nieco zmniejszyć straty, za sprawą celnego uderzenia z dystansu Wojciecha Lisowskiego.

Trzecie miejsce w turnieju zajęło Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w finale pocieszenia wygrało z Drutex Bytovią Bytów 2:1.

Lechiści w Amber Cup zdobyli również wyróżnienie dla najlepszego bramkarza turnieju, które trafiło w ręce Łukasza Budziłka.

Skład zwycięskiego zespołu Lechii Gdańsk na turnieju Amber Cup: Łukasz Budziłek, Marko Marić, Mario Maloca, Sławomir Peszko, Michał Chrapek, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin, Juliusz Letniowski, Michał Żebrakowski, Adam Gołuński, Adam Chrzanowski.

Półfinał:
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3
Bramki: Peszko, Chrapek (2), Żebrakowski (Lechia) – Pazio, Kołodziej, Sokołowski (Podbeskidzie)