Biegacze poruszać się będą głównymi ulicami miasta, a meta zlokalizowana zostanie na samym końcu Skweru Kościuszki. Tam też odbędzie się dekoracja. Zapisy do biegu trwają zaledwie od 23 listopada , od godz. 16.00 , a już na liście startowej znalazło się prawie 2,5 tys. nazwisk. 

Projektując trasę, chcieliśmy pokazać najciekawsze miejsca w Gdyni, pamiętając równocześnie o oczekiwaniach zawodników, którzy chcą osiągnąć na tej trasie jak najlepsze wyniki – powiedział Piotr Netter, przedstawiciel agencji Sport Evolution, organizatora imprezy. – Mam nadzieję, że udało nam się pogodzić te dwa aspekty ze sobą. Teraz czekamy na atest PZLA i AIMS.

Zawodnicy wystartują z al. Jana Pawła II, tradycyjnie na wysokości ORP Błyskawica. Następnie skręcą w lewo w ul. Świętojańską i pobiegną dalej al. Zwycięstwa, gdzie zawrócą i skierują się w stronę Gdyńskiego Centrum Sportu. Po minięciu stadionów i hali Gdynia Arena, zawodnicy powrócą na al. Zwycięstwa i ulicą Władysława IV pobiegną w kierunku ul. Jana z Kolna i Janka Wiśniewskiego. Tam, za Węzłem Ofiar Grudnia skręcą w kierunku ul. Polskiej, aby ponownie wbiec na ul. Świętojańską. Końcowa część trasy to bieg Aleją Piłsudskiego w kierunku morza, a potem, jak to ma miejsce w innych gdyńskich biegach ulicznych, odcinek po Bulwarze Nadmorskim w kierunku Skweru Kościuszki. Meta znajdować się będzie na wysokości gdyńskiego Akwarium.

Najwyższy punkt trasy liczy sobie 52 m n.p.m., a suma przewyższeń trasy jest równa 144 metry.

 

PZU Gdynia Półmaraton wystartuje 20 marca 2016 roku. Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym plecak z logo PZU Gdynia Półmaratonu, a na mecie oczywiście pamiątkowy medal. Rejestrować się można poprzez stronę internetową www.pzugdyniapolmaraton.pl

Jak już informowaliśmy organizatorzy przygotowali 8000 pakietów startowych. Wszyscy, którzy zapiszą się do końca grudnia br zapłacą za pakiet tylko 70 zł.

 

Sponsorem tytularnym imprezy jest PZU, który wspiera różne biegi na terenie całej Polski. Za cel obrał bowiem promocję zdrowia i aktywnego trybu życia narodu.

Organizatorem PZU Gdynia Półmaratonu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *