– linę mety minęło 5143 uczestników. Przed rokiem były to 3184 osoby.  Ponadto, Andrzej Krzyszkowski czasem 36:16 pobił rekord Polski w kategorii wiekowej M60! Oto, co rekordzista powiedział „Głosowi Gdyni”:{mp3}rekord{/mp3}

Nieco kapryśna pogoda nie zdołała popsuć dzisiejszych zawodów, które chyba śmiało można nazwać świętem rekreacji. Po rywalizacji miłośników chodzenia z kijami oraz młodych biegaczy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyszedł na czas na główne danie. 10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Marek Kowalski (30:07). Kolejne pozycje zajęli Łukasz Kujawski (30:09) i Łukasz Gurfinkiel (30:49). Wśród pań tryumfowała Marta Krawczyńska (34:58), a za nią linię mety minęły Ewelina Paprocka (35:32) i Aleksandra Pochranowicz (36:53).

Gratulujemy zwycięzcom, ale i każdej osobie która podjęła wyzwanie pokonania trasy. Wśród nich była drużyna biorąca udział w charytatywnej akcji „Biegnę dla Ani”. Dziewczyna ma porażenie mózgowe, ale dzięki grupie przyjaciół, która pchała jej wózek inwalidzki, mogła poczuć niepowtarzalny klimat zawodów.

Nieoficjalne wyniki wszystkich kategorii można sprawdzić na stronie:

http://gdyniasport.pl/aktualnosci/nieoficjalne-wyniki-biegu-i-marszu-europejskiego-2014

 

Przypominamy, że kolejne zawody z cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych odbędą się 20 czerwca. O godzinie 23:59, częściowo zmienioną trasą wystartuje Nocny Bieg Świętojański. Zapisy trwają do 9 czerwca.

źródło: www.gdynia.pl

foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

One thought on “Bieg Europejski z rekordem Polski”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.