Wynik otworzyły gdynianki po rzucie Anety Kotnis. Pierwsza kwarta miała dość wyrównany przebieg z lekkim wskazaniem na Basket. Estonki popełniały więcej błędów i częściej nie trafiały do kosza.

W drugiej kwarcie obraz gry niewiele się zmienił, przy czym najpierw rywalki odrobiły straty i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, by po chwili po serii 0:10 na korzyść Basketu ponownie je stracić. Skuteczna gra w końcówce pierwszej połowy zwłaszcza Anny Jakubiuk, trójka Magdy Bibrzyckiej i skuteczne wolne Katarzyny Suknarowskiej pozwoliły podopiecznym Katarzyny Dydek wypracować ośmiopuntową przewagę na zejście do szatni 35:27.

Po powrocie na parkiet zawodniczki z Tallinna ruszyły do odrabiania strat. Sygnał trójką dała Mailis Pokk, a chwilę później skutecznym lay-upem popisała się Shaquanda Wiggins. W szóstej minucie tej części gry na tablicy pojawił się remis 40:40. Rozszalała się Pokk, która trafiła jeszcze dwie trójki, a celnym lay-upem Birgit Piibur wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Na szczęście dla Basketu w ostatniej minucie tej kwarty obie pomyliły się przy próbach rzutów zza łuku i przed decydującą rozgrywką Polki traciły do rywalek zaledwie punkt.

Czwarta odsłona zgodnie z przewidywaniami była od początku zacięta. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dwoiła się i troiła Jelena Skerovic, która zbierała, asystowała i rzucała ważne punkty. Jeszcze na dwie minuty przed końcem tablica wyników pokazywała remis 63:63. W końcówce to jednak gdynianki zachowały więcej zimnej krwi. Shawnice Wilson i Suknarowska tuż przed syreną, skuteczniej egzekwowały rzuty wolne niż Wiggins to Basket cieszył się z końcowego sukcesu.

{youtube}PNeaPuHRv6I{/yuotube}

1182 Tallinn – Basket Gdynia 64:69 (10:15, 17:20, 21:12, 16:22)

1182 Tallinn: Wiggins 15 (15 zb), Puu 13, Koster 12, Pokk 11, Maaring 8, Piibur 5, Perv 0, Rosenfeldt 0, Kaarman 0.

Basket Gdynia: Kotnis 14 (10 zb), Suknarowska 11, Johnson 11, Wilson 10 (14 zb),  Skerovic 9, M. Bibrzycka 8, Jakubiuk 4, Troina 2, Podgórna 0.

W drugim niedzielnym spotkaniu gospodarz turnieju Kibirkstis Wilno ponownie po dogrywce przegrał tym razem z Astana Tigers 82:91 (22:17, 16:22, 17:18, 20:18, 7:16).

Po turnieju w Wilnie Basket Gdynia zajmuje 5 miejsce i o awans do Final Four powalczy w styczniu w Gdyni. Rywalkami gdynianek będą Tsmoki Mińsk i Olimpia Grodno.