Zapisy trwają od 28 września od godziny 11:11, do 26 października – godziny 23:59. Kwota wpisowego pozostaje bez zmian i wynosi 30 złotych.

Zawody w Gdyni to najliczniejsze biegi na Pomorzu, ale z każdą edycją ustanawiamy nowe rekordy frekwencji. Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim w czerwcu ukończyło 6496 osób – wierzymy, że tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych będzie rekordowe i przekroczymy liczbę 20 000 uczestników podczas czterech startów! W 2014 roku Bieg Niepodległości ukończyło 6631 osób. Przed zmaganiami na 10-kilometrów tradycyjnie wystartują nordic walkerzy oraz utalentowana trójmiejska młodzież w kilku kategoriach wiekowych.  

Przed startem Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim każdy otrzyma białą lub czerwoną koszulkę, która posłuży do stworzenia gigantycznej, żywej flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To wyjątkowa akcja, która w tym szczególnym dniu będzie szerzyć patriotyczne wzorce. Uczestnicy Biegu Niepodległości od lat na sportowo świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości. Biało-czerwona flaga będzie nawiązaniem do ogólnopolskich obchodów Dnia Niepodległości, w którym gdynianie co roku biorą aktywny udział.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wieńczy tegoroczne Grand Prix Gdyni. Wszyscy, którzy po raz czwarty w tym roku pokonają dystans 10-kilometrów, otrzymają ostatni, 4. medal. Dzięki temu 11 listopada układanka będzie już gotowa – do trzech biegaczy dołączone zostanie podium, a razem stworzą jedyne w swoim rodzaju trofeum biegacza. Gdynia słynie z ciekawych medali – w ubiegłym roku uczestnicy biegów złożyli unikatowy „Dar Pomorza”.

Przypominamy, że trwa atrakcyjny konkurs „Biegiem po Hondę”, w którym można wygrać samochód ufundowany przez naszego biegowego partnera, dealera Honda Gdynia. Udział w losowaniu nagrody może wziąć każdy, kto uczestniczył w przynajmniej trzech biegach. Szczegóły konkursu na stronie PKO Grand Prix Gdyni, www.gpx.gdyniasport.pl  

PKO Grand Prix Gdyni od lat stawia na komfort uczestników. Przykładem są sprawdzone fale startowe zapobiegające korkom na trasie. Do tego dochodzi również akcja edukacyjna przybliżająca zasady kulturalnego biegania. Sezon 2015 to utrwalanie najważniejszych wzorców fair play, które pomagają cieszyć się atmosferą biegu i budują pozytywne relacje między jego uczestnikami.

 

 

—————————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

Tekst: Krzysztof SZCZYPIOR

 

By kkorpas

5 thoughts on “Rozpoczęły się zapisy do Biegu Niepodległości!”
  1. … [Trackback]

    […] Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2015/09/28/rozpoczely-sie-zapisy-do-biegu-niepodleglosci/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *