Dzisiaj w Urzędzie Miasta maratończyk Antoni Cichończuk, bokser Tomasz Jabłoński oraz żeglarze z  Team 77 Racing odebrali listy gratulacyjne od prezydenta Gdyni, za swoje ostatnie międzynarodowe sukcesy. Listy mają również wartość materialną, prezydent Wojciech Szczurek, jak poinformowali reprezentujący go na tym spotkaniu, Joanna Zielińska, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds sportu i Jarosław Kłodziński, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta, przyznał sportowcom także nagrody finansowe.

Antoni Chichończuk odebrał wyróżnienie za zajęcie 3 miejsca w kategorii M-65 podczas Mistrzostw Świata Weteranów, które odbyły się na początku lipca we francuskim Lyonie. Czas 3 godziny 1 minuta, 9 sekund jest jednocześnie nowym rekordem Polski na tym dystansie. 
W tym roku pan Antoni przebiegł już 4 maratony, a łącznie wystartował w 39 różnych imprezach biegowych. – Mamy już drugą połowę sierpnia, więc drugie tyle pewno nie wchodzi w rachubę, ale liczę, że zaliczę jeszcze 20 startów. Zachęcam swoich rówieśników do czynnego uprawiania sportu, tym bardziej, że w moim przekonaniu Gdynia zaraz po Zakopanem, jest drugim najbardziej górzystym miastem w Polsce. Do tego mamy jeszcze plaże, co daje doskonałe warunki do trenowania – podkreśla zawodnik.

Tomasz Jabłoński gdynianin, na co dzień trenujący w Trójmiejskiej Federacji Boksu pod okiem trenerów Tomasza Laska i Marka Chrobaka, swoim sukcesem sprawił ogromną radość nie tylko mieszkańcom Gdyni, ale całej Polsce, która na medal Mistrzostw Europy czekała wiele lat. Podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Boksie (kat. do 75 kg) w bułgarskim mieście Samokow wywalczył srebrny medal. W finale zdaniem sędziów musiał uznać wyższość Rosjanina Petra Khamukova, choć w opinii wielu obserwatorów był w tej walce lepszy.

 
Kolejne wyróżnienie trafiło w ręce członków ekipy Team 77 Racing (Yacht Klub Stal Gdynia), która wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w klasie Micro rozgrywających się w we francuskim Breście. Skład zespołu trenowanego przez Michała Surdyna i Bohdana Goralskiego stanowią: Piotr Tarnacki– sternik, Rafał Becker – trymer żagli, Marcin Celmerowski – trymer żagli. – Klasa Micro to  nasza specjalność, ale ścigamy się także w innych klasach. Za tydzień startujemy w Mistrzostwach Polski, a całą praktycznie jesień spędzamy na zachodzie Europy. Z kolei zimą mamy zaplanowane miedzy innymi regaty w Japonii – zdradza plany swoje i kolegów sternik Piotr Tarnacki. 

Uroczystość wręczenia listów zakończyła wspólna fotografia

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *