Związek Piłki Ręcznej w Polsce reprezentował prezes Andrzej Kraśnicki, a Królewską Federację Piłki Ręcznej w Hiszpanii – prezydent RFEBM Francisco V. Blazquez Garcia. Dokument sygnowany został w obecności prezydenta Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Jean’a Brihault.

Sam pomysł współpracy między obiema federacjami zrodził się przy okazji czerwcowych meczów towarzyskich kadr seniorów.

Przygotowaliśmy wówczas dokument, o którym przez kilka dni rozmawialiśmy. Obejmuje on dwie części, pierwszą część bardzo ogólną, drugą część bardzo szczegółową. Jest to pierwsza umowa polskiej federacji sportu z federacją, która, możemy to otwarcie powiedzieć, jest od nas lepsza. Chcemy się od niej wiele nauczyć, ale mamy też do zaoferowania doświadczenia, które być może zostaną wykorzystane przez naszych przyjaciół – wyjaśniał prezes Kraśnicki.

Współpraca między polską a hiszpańską federacją obejmie nie tylko możliwość bezpośredniej rywalizacji reprezentacji żeńskich i męskich (seniorskich oraz młodzieżowych w piłce ręcznej oraz piłce ręcznej plażowej), ale także wymianę doświadczeń między sędziami, trenerami, przedstawicielami szkół sportowych, uczelni wyższych oraz doświadczeń w zakresie zarządzania sportem.

Oficjalne spotkanie przedstawicieli federacji swą obecność zaszczycił prezydent EHF Jean Brihault, który był niezwykle dumny ze wspólnej inicjatywy obu krajów. – To dla mnie zaszczyt, czuję się jak ojciec chrzestny tego porozumienia. To wspaniała inicjatywa i spory krok dla rozwoju piłki ręcznej w Europie – powiedział.

Obie federacje już wkrótce rozpoczną praktyczną realizację postanowień umowy i podejmą pierwsze kroki w kierunku osiągnięcia ustalonych celów.

 

 

—————————————-

źródło: materiał własny i www.zprp.pl 

Foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

One thought on “Polsko-hiszpańskie porozumienie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *