Najmniejszych szans nie dał Treflowi Gdańsk Projekt Warszawa, który pokonał gdańskie lwy 3:0 w meczu ósmej kolejki PlusLigi.

Projekt Warszawa i Trefl Gdańsk od kilku lat toczą zaciętą rywalizację o najwyższe miejsca w PlusLidze, a w zeszłym sezonie obie ekipy miały okazję mierzyć się w ćwierćfinale fazy play-off. Górą w pierwszym spotkaniu byli gdańszczanie, którzy wygrali 3:1, ale dwa kolejne mecze padły łupem stołecznej drużyny (3:2 i 3:0), która ostatecznie zajęła później trzecie miejsce w krajowej rywalizacji. „Gdańskie lwy” bardzo dobrze zna trener stołecznej drużyny Andrea Anastasi, który prowadził rywali od 2014 do 2019 roku.

Bardzo udany początek gospodarzy. Po asie serwisowym Igora Grobelnego prowadzili oni 6:1. Po chwili, po mocnej zagrywce Piotra Nowakowskiego było 8:3. Gdańszczanie nie poddawali się i punkt po punkcie odrabiali straty i przez moment wynosiły one już tylko dwa punkty (12:10). Projekt jednak znowu uciekał na 4-5 punktowe przewagi. Goście gonili, ale wszystkie atuty były po stronie ich rywali, którzy pewnie wygrali pierwszego seta, na którego koniec zobaczyliśmy długą wymianę i Bartosz Kwolek zakończył partię.

W drugim akcie tego spektaklu równo było do stanu po 8. Następnie gospodarze uzyskali wyraźną przewagę. W końcówce było już 24:17. Goście obronili wszak trzy piłki setowe, ale po czasie wziętym przez trenera Anastasiego, jego podopieczni postawili kropkę nad i. Po dwóch setach mieli lepszy blok 9-5. Kwolek zdobył dziesięć punktów, a Grobelny i Duszan Petković po 9. Statystyki siatkarzy Trefla były zbyt słabe, żeby rywalizować ze świetnie dysponowanymi zawodnikami Projektu.

Blok i zagrywka były mocnymi punktami stołecznej drużyny, która po dwóch wysoko wygranych setach dążyła do szybkiego rozstrzygnięcia. Projekt był wyraźnie lepszym zespołem, choć w trzeciej partii było równo do 17:17. Asem zakończył trzecią partię Kwolek.

– Ostatnio mi nie szło. Długo czekałem na taki mecz. Zostałem fajnie zmotywowany. Cieszę się, że pozytywnie cały zespół zmotywował na tak dobrą grę – mówił na antenie Polsatu Sport Igor Grobelny, który został MVP tego meczu.