Kilka dni po Grekach formę gdynian sprawdzili piłkarze hiszpańscy, którzy aktualnie nie maja profesjonalnych kontraktów. Reprezentowali oni AFE, czyli związek zawodowy piłkarzy profesjonalnych Hiszpanii, w którego władzach są m.in. Iker Casillas, David Villa i Gerard Pique.

W dotychczasowych meczach sparingowych Arka nie strzelała wielu bramek, ale też ich nie traciła. W meczu z Hiszpanami niestety podtrzymana była tylko ta pierwsza seria i w efekcie żółto-niebiescy ulegli przybyszom z Półwyspu Iberyjskiego 0:2.

Wreszcie naprzeciw piłkarzy Dariusza Dźwigały stanął mistrz i zdobywca Pucharu Cypru, Apoel Nikozja! Cypryjczycy, którzy dwa lata temu byli rewelacją Ligi Mistrzów ulegając dopiero w ćwierćfinale wielkiemu Realowi Madryt okazali się lepsi od Arki tylko o jedną bramkę, wygrywając 2:1 po wyrównanym spotkaniu.

Sparingi pozwoliły ukształtować nowy zespół na sezon 2014/2015. Jak ten zespół wygląda będzie można zobaczyć w niedzielę 20 lipca o godzinie 19.29 na historycznej trybunie dawnego stadionu Arki przy ulicy Ejsmonda, czyli legendarnej „Górce”. Odbędzie się tam bowiem tradycyjne spotkanie międzypokoleniowe kibiców połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy i przedsezonową prezentacją zespołu, które uświetni oprawa z okazji 85-lecia Arki. Będzie to doskonała okazja by poznać nowych piłkarzy, zdobyć autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle „Górki”. Dzięki staraniom  Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki uroczyście odsłonięta zostanie również pamiątkowa tablica, która, na zawsze będzie przypominała i podkreślała historię miejsca nierozerwalnie związanego z klubem i miastem już od 85 lat!

Bramy dawnego stadionu przy Ejsmonda będę otwarte już od godziny 18.00.

więcej: tutaj

 

———————————-

źródło i foto: www.arka.gdynia.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *