Tak zakończył się mecz gdyńskiej Spójni Kar-Do z gdańskim Wybrzeżem. Derby Trójmiasta, a zarazem spotkanie drużyn, które notowały ostatnio pasma zwycięstw. Niestety po meczu w Gdynia Arena seria gdyńskiego zespołu została przerwana. Wybrzeże jednak wygrało ten mecz zasłużenie. Od końcówki pierwszej połowy gdynianie zmuszeni byli cały czas gonić wynik.

Spotkanie było wyrównane przez około 25 minut. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi i gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę (z małymi odchyleniami). Pomiędzy 26, a 29 minutą goście z gdańska rzucili jednak cztery bramki pod rząd, co pozwoliło im uzyskać czterobramkową przewagę „do szatni”.

Po powrocie na parkiet, ku zaskoczeniu gdynian Wybrzeże ponownie natarło i po sześciu minutach strata gospodarzy wynosiła już 7 goli (11:18). Ambitnie grający zawodnicy gdyńscy mozolnie odrabiali straty, ale goście nie zamierzali ułatwiać im sprawy. Niestety, brakowało też szczypiornistom Spójni umiejętności i „zimnej głowy”. Grając przez ponad półtorej minuty w potrójnej przewadze zdobyli w tym okresie zaledwie 2 bramki . W końcówce jednak udało im się zmniejszyć stratę do jednej bramki. Rozpoczęła się ostatnia minuta. Gdańszczanie wyprowadzili atak, ale piłkę obronił gdyński bramkarz, Mateusz Zimakowski. Kontratak gdynian zakończył się jednak faulem i karą dwóch minut dla Patryka Skrzypczaka. Gdynianie wprowadzili dodatkowego zawodnika, ale na rozegranie akcji mieli tylko 6 sekund. Wówczas nastąpiła właśnie sytuacja opisana na wstępie.

Pomimo porażki zawodnicy Spójni Kar-Do rozegrali niezły mecz. Do szczęścia zabrakło… 2-3 cm.

Spójnia Kar-Do Gdynia – GKS Wybrzeże Gdańsk 25:26 (11:14)

Spójnia Kar-Do: Zimakowski, Skowron – Wróbel 7, Rychlewski 6, Oliferczuk 4, Rakowski 2, Derdzikowski 2, Brukwicki 2, Matuszak 1, Kowalski 1, Bielec, Nazimek, Ringwelski, Pedryc.