Szybko zdobyta przez Magdę Pawłowską bramka, a następnie niewykorzystany rzut karny zdeprymowały olkuszanki, które z pierwszej bramki cieszyły się dopiero w 8 minucie. Gospodynie w tym momencie miały już na koncie 6 trafień. W 13 minucie po trzech szarżach Pawłowskiej, najskuteczniejszej w tym spotkaniu przewaga gdynianek wynosiła już 10 punktów (12:2). Między 16, a 30 minutą vistalki zdobyły 12 kolejnych bramek, tracąc tylko jedną. Była w tym duża zasługa fantastycznie broniącej Małgorzaty Gapskiej, która m.in. obroniła rzut karny Pauli Przytuły.

W drugiej odsłonie miejsce Gapskiej między słupkami zajeła Weronika Kordowiecka, która również popisywała się świetnymi obronami. Trenerzy Vistalu wymienili też praktycznie wszystkie zawodniczki z pola. Pozwoliło to gościom podreperować nieco konto bramkowe w pierwszym kwadransie drugiej części meczu. Szczególnie skuteczna była w tym czasie Sabina Kobzar, która 4-krotnie pokonywała Kordowiecką. Z każdą minutą młody zespół Vistalu krzepł, wspierany przez wbiegajacą z ławki na parkiet w celu egzekwowania karnych, Iwonę Niedźwiedź i przewaga gospodyń znów zaczynała rosnąć. Publiczność, a szczególnie Klub Kibica domagał się „czterech dych”, ale ostatecznie Joanna Kozłowska rzucając 37 bramkę przypieczętowała zwycięstwo swojego zespołu różnicą 19 trafień. Olkuszanki próbowały jeszcze zmniejszyć stratę, ale bohaterką ostatniej akcji została Kordowiecka.

{youtube}DAQV8GCAjmc{/youtube}

Srebrne Lwice w Gdyni zapłaciły za dobrą postawę w meczu z misrzyniami Polski sprzed pięciu dni. Za to wszystko nalożyła się jeszcze całonocna, długa podróż do Gdyni. Tak przynajmniej próbował tłumaczyć porażkę swojej ekipy trener Zdzisław Wąs.

Vistal Gdynia – SPR Olkusz 36:17 (24:5)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Pawlowska 7, Niedźwiedź 6, Andrzejewska 4, Janiszewska 4, Kozłowska 4, Galińska 3, Gutkowska 2, Kulwińska 2, Dorsz 2, Zych 1, Łabuda 1, Kobylińska.