Gdy prowadzi się 1:0 i chce się dowieźć to zwycięstwo do końca, to trzeba piłkę trzymać daleko od własnego pola karnego, najlepiej na połowie rywala, a już w żadnym wypadku nie można pozwolić sobie na zabawy z nią w okolicach swojej bramki. Wystarczy bowiem wówczas chwila nieuwagi, mały błąd i… nieszczęście gotowe. W taki właśnie sposób arkowcy stracili kilka lat temu szansę na awans do II rundy europejskich pucharów w meczu z duńskim Midtjyland i w taki sam sposób… stracili w piątkowy wieczór dwa cenne punkty, które odjechały do Nowego Sącza. Oby w końcwym rozliczeniu ich nie zabrakło…

Liczby meczu:

1 – pierwszy mecz w barwach Arki rozegrał Omran Haydary. Pozyskany z Lechii Gdańsk Afgańczyk rozegrał bardzo dobre spotkanie, niestey nie do końca był „czytany” i rozumiany przez swoich kolegów.

2 – dwa punkty straciła Arka w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, gdy samobójczą bramką wyrównał rezultat meczu Michał Marcjanik

3 – na trzy mecze zawieszony został Christian Aleman, za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Wisłą Kraków.

Kluczowe minuty:

14 – Po akcji Mateusza Stępnia piłka trafia pod nogi Karola Czubaka, który natychmiast bez zastanowienia potężnie uderza na bramkę. Dawid Pietrzkiewicz jest bezradny, 1:0 dla Arki!

89 – Kacper Krzepisz broni w sytuacji sam na sam z Mariuszem Gabrychem. Ostrzeżenie niczego nie nauczyło obrońców Arki

90 – Goście wyrównują, do bramki wpada Michał Marcjanik wraz z piłką. 1:1!

Wypowiedzi pomeczowe:

Fortuna 1. Liga, kolejka 4:

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

1:0 Czubak 14′

1:1 Marcjanik 90′ (s)

Arka: Krzepisz – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Ziemann, Milewski (90+1′ da Silva), Gol, Stępień (85′ Tomal), Haydary, Żebrowski (74′ Kuzimski), Czubak.

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Sandecja: Pietrzkiewicz – Nekić, Szufryn (64′ Boczek), Słaby, Kosakiewicz, Nawotka (46′ Toporkiewicz), Walski, Merebashvili (64′ Lusiusz), Maślanka (76′ Wróbel), Chmiel (87′ Gach), Gabrych.

Trener: Dariusz Dudek

Żółta kartka: Gol (Arka) – Słaby, Szufryn, Walski, Toporkiewicz, Wróbel (Sandecja)

Sędzia:  Radosław Trochimiuk (Ciechanów), VAR: Piotr Urban (Siedlce)