– Jestem dumna z tego jak zagrałyśmy, wydaje mi się, że postawiłyśmy się bardzo dobrze drużynie z górnej części tabeli – powiedziała po sobotnim spotkaniu przeciwko drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego Magda Szymkiewicz.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. pokonała GTK Gdynię, chociaż niespodzianka długo wisiała w powietrzu. Niestety wysoko przegrana trzecia kwarta pozbawiła gdynianki złudzeń.

Przyjezdne z Gorzowa Wielkopolskiego bardzo słabo rozpoczęły spotkanie w Gdyni, co przełożyło się także na 9 – punktową stratę po 20 minutach gry (30:39). Gra całego zespołu trenera Dariusza Maciejewskiego przez całą pierwsza połowę była daleka od ideału, co skrzętnie wykorzystywały rywalki. Punkty Marty Marcinkowskiej, Julii Niemojewskiej czy też Magdaleny Szymkiewicz dały nawet 15 – punktową przewagę (39:24) w 17 minucie gry młodym podopiecznym Jleny Skerovic, która w miniony weekend awansowała z powadzonym przez siebie zespołem Czarnogóry do EuroBasketu 2021. Po zmianie stron najpierw seria 7:0 przyjezdnych oraz kolejne punkty Cheridene Green już po 4 minutach gry dały prowadzenie (43:42). W kolejnych akcjach ponownie skuteczna gra byłego medalisty EBLK, punkt po punkcie budowała przewagę i pozwoliła dowieść zwycięstwo do końca. Double-double uzbierały Cheridene Green oraz Megan Gustafson, które zwłaszcza po zmianie stron nie miały sobie równych.

Energa Basket Liga Kobiet, etap I, kolejka 19:

GTK Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 63:75 (20:16, 19:14, 7:25, 17:20)

Gdynia: Marcinkowska 19, Szymkiewicz 11, Grymek 8, Żytkowska 6, Niemojewska 4, Szulc 4, Rudzka 4, Bazan 4, Stefańczyk 3, Płotka 0.

Trener: Jelena Skerović

Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 23, Green 19 (14 zb.), Gustafson 17 (12 zb.), Hristova 10, Owczarzak 3, Szott-Hejmej 2, Matkowska 1, Dźwigalska 0, Kobylińska 0, Śmiałek.

Trener: Dariusz Maciejewski.

Sędziowie: Marcin Bieńkowski, Damian Ottenburger, Krzysztof Tuński

One thought on “Niespodzianka była blisko…”