Rogelio Chavez (zdjęcie górne)  – urodzony 28 października 1984 roku Meksykanin ma za sobą występ w pierwszej reprezentacji Meksyku. 2 kwietnia 2014 roku zagrał w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim z USA. 

Najlepszy okres miał grając w  Cruz Azul . W 2014 roku triumfował w północnoamerykańskiej Lidze Mistrzów CONCACAF. W tym samym roku, ponownie będąc już rezerwowym wziął udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, podczas których zajął z Cruz Azul czwarte miejsce. Ogółem w Cruz Azul spędził jedenaście lat, rozgrywając 238 ligowych meczów. Jest obrońcą. 

W 2014 roku jego bramka była nominowana do gola roku na świecie i w głosowaniu przegrała jedynie z trafieniem słynnego Zlatana Ibrahimovicia.

 

Agustin Baran (zdjęcie powyżej) – urodzony 12 stycznia 1995 roku to posiadający polski paszport Urugwajczyk, mający za sobą 9 występów w ramach Primera Division Urugwaju w barwach Club Atlético Atenas de San Carlos. Był reprezentantem młodzieżowych drużyn Urugwaju. Jest pomocnikiem. 

Umowy obowiązują do 30 czerwca 2019 roku i zawierają opcje przedłużenia. 

 

Po podpisaniu kontraktów prezes Wojciech Pertkiewicz podkreślił, że tylko forma sportowa i ocena trenera Zbigniewa Smółki będzie decydować o szansach tych piłkarzy na grę w pierwszym zespole. 

Obaj zawodnicy przebywali od września na treningach w Arce, wystąpili także w sparingu. Po podpisaniu przez Klub umowy partnerskiej z meksykańskim miastem Chignahuapan z regionu Puebla, Rogelio, jako bardzo rozpoznawalny tam zawodnik, będzie ambasadorem tego regionu w Arce i promotorem współpracy z Chignahuapan.

 

 

——————————

Źródło i foto: Biuro prasowe Arka Gdynia

Foto: Michał Puszczewicz

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *