Tego nazwiska nie trzeba przedstawiać żadnemu triathloniście. Daniela Ryf ma w swoim dorobku sześć tytułów mistrzyni świata – po trzy na dystansie IRONMAN i IRONMAN 70.3. W ostatnich kilku latach bezsprzecznie zdominowała świat triathlonu długodystansowego. 5 sierpnia po raz pierwszy będziemy mieli okazję podziwiać ją na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 Ciężko wymarzyć sobie większe nazwiska na liście startowej. Daniela Ryf ma obecnie w świecie IRONMAN pozycję, którą można porównać do tej, jaką miała w tenisie Serena Williams u szczytu swojej kariery. Zupełnie zdominowała rywalizację w ostatnich latach – mówi Natalia Jędrzejczyk, rzecznik prasowy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. – Jeśli dodamy do tego, że na linii startu stanie też Mirinda Carfrae, żywa legenda tego sportu, która również trzykrotnie wygrywała mistrzostwa świata IRONMAN na Hawajach, to można śmiało powiedzieć, że Gdynia będzie świadkiem rywalizacji dwóch spośród największych zawodniczek w dotychczasowej historii IRONMAN – dodaje.

Nie można zapominać też o innych faworytkach wyścigu. Do Gdyni przyjedzie m.in. bardzo mocna Niemka, Anja Beranek. Zobaczymy też niemal całą czołówkę polskich triathlonistek, które powalczą o tytuł mistrzyni kraju.

Daniela Ryf od trzech lat nieprzerwanie zwycięża w IRONMAN World Championship na legendarnej Konie (Hawaje). Również trzykrotnie – w latach 2014, 2015 i 2017 – triumfowała w mistrzostwach świata IRONMAN 70.3, czyli na dystansie 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21,1 km biegu. Dokładnie tym, na którym rywalizować będą uczestnicy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Szwajcarka dwa tygodnie temu wywalczyła też tytuł mistrzyni Europy podczas zawodów IRONMAN we Frankfurcie, bijąc przy okazji rekord trasy tych zawodów. Bez wątpienia więc do Gdyni przyjedzie w wysokiej formie.

Wśród mężczyzn, oczy kibiców będą zwrócone na Amerykanina, Tima O’Donnella, który w swojej karierze stawał już na podium mistrzostw świata IRONMAN. Do Gdyni wraca też Nils Frommhold, który triumfował nad Bałtykiem już w 2015 roku. Nie zabraknie ponadto najlepszych polskich triathlonistów, którzy ścigać się będą w ramach Mistrzostw Polski. 
Zapowiada się weekend pełen sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie!

 

Kilkaset dzieci z całej Polski weźmie udział w wyjątkowej imprezie sportowej na rzecz UNICEF. Kids Aquathlon będzie częścią triathlonowych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia rozgrywanych 3-5 sierpnia w Gdyni, w ramach których odbędzie się również „Pojedynek nie na żarty”.

200 mln godzin. 8,3 mln dni. 22 800 lat. To całkowity czas, który każdego dnia miliony dzieci poświęcają na codzienną wyprawę do ujęć wody. Czas, który powinien być przeznaczony na rozwój, edukację i zabawę przeznaczają na dotarcie do źródeł życiodajnego napoju.

Uzyskane w ramach biegu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i instalację pomp wodnych w tych regionach Afryki, gdzie dostęp do czystej wody pitnej jest utrudniony. Działania UNICEF będzie można w trakcie weekendu wesprzeć dwutorowo. Dorośli, poprzez obecnych w trakcie wydarzenia fundraiserów, mogą przystąpić do programu UNICEF 365, a najmłodsi mogą wystartować w ZaWodach dla Afryki. Zapisy online trwają do 27 lipca na stronie slotmarket.pl.

 

W trakcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, w niedzielę 5 sierpnia, odbędzie się charytatywny pojedynek na rzecz UNICEF. Na starcie zawodów stanie dwóch znanych artystów kabaretowych – Tomasz Jachimek i Robert Motyka. Niezależnie od tego, który pierwszy wbiegnie na metę i tak zwyciężą dzieci, na rzecz których działa UNICEF.

Foto: ironmangdynia.pl

Panowie ostro trenują do swojego startu. Kabareciarze do pokonania będą mieli 1,9 kilometrów pływania, 90 kilometrów etapu kolarskiego i 21 kilometrów biegu po ulicach Gdyni.

Jestem chwilę po triathlonie w Piasecznie. Uznaliśmy z trenerem, że nie będą to zwykłe zawody i traktujemy je jako mocne przygotowanie pod start w Gdyni. W bardzo trudnych warunkach, kiedy lało i wiało udało się poprawić życiówkę o 8 minut! – mówi Tomek Jachimek. – Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to taki dystans, że nie chodzi o to, żeby wygrać. Najważniejsze to dotrzeć do mety, nie przerwać wyścigu i pokonać te wszystkie górki na około Gdyni. Trzeba przetrwać rower, a to moja najsłabsza konkurencja. Patrzę więc na ten start w umiarkowanym optymizmem. A Robertowi radzę, żeby nie trenował, poszedł na piwo i odpuścił. A tak na poważnie to i jemu i pozostałym startującym, zwłaszcza debiutantom, z serca radzę, żeby się nie załamywali, bo na trasie na pewno będą mieć jakieś kryzysy. Ale za tą ścianą, którą mogą napotkać, jest miły i sympatyczny świat i nie ma co rezygnować – dodaje.

W ramach „Pojedynku nie na żarty” organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia przekażą kwotę 15 000 złotych na rzecz UNICEF. Zależnie od tego, który z zawodników pierwszy wbiegnie na metę środki zostaną przekazane na wybrane potrzeby najmłodszych. Cel Tomasza Jachimka to „Uśmiech dla sportu” – wsparcie zakupu sprzętu sportowego dla potrzebujących dzieci. Cel Roberta Motyki to „Uśmiech dla edukacji” – wsparcie zakupu materiałów edukacyjnych.

 

Zapisy trwają na www.slotmarket.pl

 

 

Kino letnie, skimboard, pokazy tańca hula, warsztaty z lepienia zamków z piasku dla dzieci i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w ramach Strefy Rodzinnej, która powstanie na Plaży Miejskiej w Gdyni w dniach 3-5 sierpnia. Z okazji IRONMANA w Gdyni osobny piknik z atrakcjami dla całych rodzin zostanie zorganizowany także dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino.

 

Motywem przewodnim tegorocznej Strefy Rodzinnej w ramach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia są Hawaje, bo to właśnie Hawaje są kolebką światowego triathlonu. W tym roku mija równo 40 lat od pierwszych, historycznych zawodów IRONMAN.

 

Z okazji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia na Plaży Miejskiej w Gdyni wyrosną palmy, a dla kibiców i plażowiczów odbędą się pokazy tańca Hula, tradycyjnego tańca hawajskiego. Nie lada atrakcją będą warsztaty z lepienia zamków z piasku dla dzieci, które są zaplanowane na sobotę i niedzielę (4-5 sierpnia). Oprócz tego przez cały weekend w Strefie Rodzinnej będzie można bezpłatnie korzystać z wielu innych atrakcji m.in. skimboardu, trampoliny czy basenu z piłeczkami. A w strefie animacji dla najmłodszych także malowanie buziek i wielkie bańki mydlane.

 

Strefa Rodzinna to także Kino Letnie z Wiśniowski. W piątek, 3 sierpnia o godz. 21:00 na Plaży Miejskiej w Gdyni zostanie wyświetlony film „Najlepszy”, który zdobył nagrodę publiczności na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, a opowiada niezwykłą historię Jerzego Górskiego, który wyszedł z narkomanii i zdobył tytułmistrza świata na dystansie Double IRONMAN. W sobotę, 4 sierpnia o godz. 21:00 zapraszamy z kolei na projekcję filmu „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”, dramat biograficzny opowiadający losy tenisowej rywalizacji Björna Borga i Johna McEnroe’a podczas Wimbledonu w 1980 roku.

 

Ponadto w niedzielę, 5 sierpnia – dzięki organizatorom Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Rada Dzielnicy Chwarzno Wiczlino zorganizuje już po raz drugi Piknik Rodzinny IRONMAN Gdynia Zachód 2018… i to nie jeden, a dwa!

 

Lokalizacja pierwszego: pętla przy Sokółce w godzinach 12:00-18:00

 

Lokalizacja drugiego: ul. Okrężna (Stare Chwarzno) w godzinach 11:00-14:00.

 

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Okrężnej (rejon siłowni na świeżym powietrzu w części przyleśnej) wśród bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno – Wiczlino będą zabawki dmuchane, zajęcia sportowe dla najmłodszych, stanowisko grillowe, muzyka wraz z animatorem oraz zawody sprawnościowe, w których do wygrania będą nagrody rzeczowe!

 

Na terenie przy pętli autobusowej Sokółka wraz z terenami rekreacyjnymi znajdującymi się w sąsiedztwie odbędą się zawody sprawnościowe dla młodszych i starszych nawiązujące do tradycji dzielnicy m.in. rzut podkową, wbijanie gwoździ w pieńki., rzut kaloszem, rzut lassem, rodzinny wyścig w workach, przeciąganie liny. Podobnie jak zawodnicy IRONMAN  będą wyścigi rowerowe… ale przy użyciu roweru odwrotnego! Dla odważnych skoki na trampolinach, dla młodszych uczestników miasteczko dmuchane składające się z 6 elementów w tym szalonego wipe-outa! W strefie relaksu uczestnicy będą mogli nabrać sił na kolejne atrakcje jedząc świeże owoce i tradycyjnie  w tej dzielnicy… dania z grilla. Przygotowane wydarzenia przeniosą część emocji związanych z IRONMAN do samego serca Chwarzna Wiczlina. 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *