Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przygotowują się obecnie indywidualnie do sezonu 2018, jednak już niedługo zawodnicy rozpoczną wspólne treningi. W ostatnim tygodniu lutego podopieczni Lecha Kędziory wyjadą na obóz do Szczyrku, gdzie przejdą kolejne już testy sprawnościowe i będą mieli czas na integracje przed wyjazdem na tor, który planowany jest na 15-ego marca. Jednak zanim to nastąpi gdańszczanie spotkają się z kibicami na oficjalnej prezentacji zespołu przed sezonem 2018.

Niewiele ponad 30 godzin zostało do prezentacji Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sezon 2018. Impreza odbędzie się już jutro, tj. w piątek w gdańskim klubie muzycznym Parlament przy ulicy Św. Ducha 2. Początek o godzinie 18.30. Lokal zostanie otwarty dla kibiców od godziny 18.00. Wstęp jest bezpłatny i nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

W zaplanowanym na jutro wydarzeniu udział wezmą wszyscy zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk zakontraktowani na nadchodzące rozgrywki. Nie zabraknie również Prezesa Zarządu Tadeusza Zdunka, trenera Lecha Kędziory oraz specjalisty od przygotowania fizycznego Jarosława Hulko. Prezentację poprowadzi dziennikarz Radio Gdańsk, Tomasz Galiński, który dynamicznie przeprowadzi nas przez wiele atrakcji zaplanowanych na piątkowy wieczór.

Impreza rozpocznie się do pokazu barmańskiego w wykonaniu Filipa Ciszkowskiego. Tuż po nim na scenę wyjdą główni aktorzy piątkowego wydarzenia. Co ciekawe podczas prezentacji zawodnicy zaprezentują ubrania z nowej oficjalnej kolekcji „Naprzód Wybrzeże”. Bluzy, koszulki, czapki oraz koszule klubowe będzie można nabyć na stoisku w pobliżu baru. Tuż po zawodnikach nadejdzie czas na odrobinę magii w wykonaniu iluzjonisty Rafała Reszke. W powrocie do rzeczywistości po efektownym pokazie pomoże nam jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego speedway’a, Zenon Plech, który będzie gościem specjalnym prezentacji. Po rozmowie z Panem Zenonem zaprezentowany zostanie kevlar na sezon 2018 oraz poznamy nowego sponsora strategicznego GKŻ Wybrzeże, który przygotował niespodziankę dla kibiców klubu. Całość dopełni licytacja koszulki „Wierność jest istotą naszego honoru” za autografami wszystkich zawodników, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 16-letniej Michaliny Jeleniewskiej z Tczewa. Po licytacji żużlowcy zostaną przekazani w ręce fanów. Będzie to doskonała okazja do wykonania zdjęć, zebrania autografów na specjalnie przygotowanych pocztówkach oraz rozmów z żużlowcami. 
Przez cały czas trwania prezentacji otwarte będzie stanowisko z gadżetami. Ponadto każdy z kibiców będzie mógł zrobić sobie zdjęcie na motocyklu Patricka Hougaarda. O walory estetyczne zadbają nowo wybrane podprowadzające gdańskiego klubu.

Wstęp na prezentację jest wolny. Zapraszamy wszystkich kibiców niezależnie od wieku. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych kibiców. Złapmy energię na dobry początek nowego sezonu. Niech nas będzie jak najwięcej!

W ostatnich latach prezentacja drużyny odbywała się w postaci tzw. Press&Pratice Day na stadionie imienia Zbigniewa Podleckiego. Nie jest wykluczone, że również przed sezonem 2018, o ile pogoda pozwoli, odbędzie się dzień otwarty do kibiców, jednak oficjalne zapoznanie kibiców z zespołem odbędzie się już w lutym w gdańskim Klubie Muzycznym Parlament przy ulicy Św. Ducha 2. Udział zapowiedzieli już wszyscy żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Wzór kombinezonu na nowy sezon to rokrocznie jedna z ciekawszych informacji dla kibiców. Niepisaną tradycją jest to, że większość klubów praktycznie na każde rozgrywki przygotowuje nowy design kevlarów. Inaczej było w Gdańsku, gdzie w sezonach 2016 oraz 2017 żużlowcy startowali w tym samym wzorze z dominującym kolorem niebieskim. Po dwóch latach, w których nie udało się wywalczyć awansu do PGE Ekstraligi przyszedł czas na zmianę projektu.

Gdańska drużyna startowała już w minionych sezonach w bardzo różnej kolorystyce kevlarów. W latach 2007-2011 dominowały żółte barwy łączone najpierw z niebieskim, później z czerwonym kolorem. Następnie przyszedł czas na czerwień (2012), po której nastąpił powrót do bieli z lat 80-ych. Biel pozostała dominują barwą na lata 2013-2015, chociaż w tym ostatnim roku na kombinezonach pojawił się już dodatkowo kolor szary. Lata 2016-2017 to jak wspominaliśmy kevlar w klubowych barwach z przewagą niebieskiego. Przed nadchodzącymi rozgrywkami przyszedł czas na zmianę. Jak w sezonie 2018 będą prezentowały się kombinezony Zdunek Wybrzeże okaże się już w najbliższy piątek po godzinie 18.30 w gdańskim klubie Parlament.

Prezentacja będzie jednak nie tylko okazją żeby słuchać i oglądać. Będzie też bowiem można pomóc w walce o powrót do zdrowia 16-letniej Michalinie Jeleniewskiej. Michalina jest uczennicą klasy sportowej Liceum Jana III Sobieskiego w Tczewie. 11 września 2017 roku Michalina podczas zajęć wychowania-fizycznego poczuła silne pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej strony ciała. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdiagnozowali udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń. Michalina ma porażenie lewostronne, nie może chodzić i wykonywać podstawowych czynności. Koszt rehabilitacji to 11.000 zł miesięcznie. Drobną cegiełkę w zbieraniu funduszy dla Michaliny będzie można dołożyć licytując koszulkę „Wierność jest istotą naszego honoru” z autografami wszystkich zawodników Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

Start sezonu 2018 coraz bliżej, a z każdym dniem rośnie liczba sponsorów Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W ubiegłym tygodniu do tego grona dołączyła firma Kolanko Transport Sp. z o.o. Sp. K., której logotyp pojawi się między innymi na kombinezonach wszystkich zawodników naszego zespołu. O działalności firmy oraz powodach zawarcia umowy porozmawialiśmy z Panem Adamem Syldatkiem, Prezesem Zarządu nowego sponsora klubu.

Nowy sponsor gdańskiego klubu to firma działająca w branży TSL (transport-spedycja-logistyka)  – Na rynku funkcjonujemy od ponad 20 lat. Głównym rynkiem naszych operacji jest Skandynawia ,a szczególnie Szwecja i Norwegia. W relacjach z Polski do tych państw realizujemy wszystkie rodzaje transportu: całopojazdowy, drobnicowy, chłodniczy, ponadnormatywny. Obecnie zatrudniamy ponad 50 osób, które profesjonalnie obsługują nawet najtrudniejsze zadania stawiane przez klientów. JEŚLI SKANDYNAWIA TO Z NAMI ! – mówi nam Adam Syldatk.

Firma, która swoją siedzibę posiada w Borkowie związała się z gdańskim klubem roczną umową. Skąd pomysł na tą formę promocji działalności? – Modne od jakiegoś czasu mówienie o społecznej odpowiedzialności biznesu od dawna wcielamy w życie poprzez wspomaganie lokalnych inicjatyw, jak np. budowa drogi, imprezy sołeckie czy też pomoc dla szkół. Teraz chcąc ugruntować wizerunek firmy w Trójmieście oraz, dzięki transmisjom telewizyjnym, w całym kraju zdecydowaliśmy się na współpracę z GKŻ Wybrzeże – mówi Prezes Zarządu Kolanko Transport Sp. z o.o. – Nie bez znaczenia była też znajomość dyscypliny, długoletnia fascynacja tym sportem dzięki niezapomnianym emocjom z czasów startów Marvyna Coxa, Jarosława Olszewskiego, czy Marka Dery. Kolejnym argumentem jest fakt, że zarówno my i jak i klub działamy w szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Jeśli dodamy do tego racjonalne, biznesowe podejście z strony pracowników klubu to podjęcie decycji o współpracy było dość łatwe – zakończył Adam Syldatk.

 

 

—————————————–

Źródło: Biuro prasowe Zdunek Wybrzeże Gdańsk

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *