Los po raz drugi zestawił ze sobą oba zespoły. W ubiegłym roku lepsza była ekipa z PlusLigi – 1:3 (19:25, 24:26, 25:19, 17:25). Mecz odbył się w starej hali. Teraz mecz rozegrano w nowej. Gospodarzom nie udał się rewanż, ale walczyli ambitnie i niewiele brakowało, żeby doszło do czwartej partii

Początek pierwszego seta był wyrównany (6:5), jednak podopieczni trenera Andrei Anastasiego szybko wypracowali sobie najpierw trzy oczka przewagi (10:7), a po przerwie na żądanie szkoleniowca Stali, Piotra Łuki, zdołali powiększyć ją do pięciu punktów (13:8). W ekipie nyskiej na pozycji atakującego Mateusza Piotrowskiego zmienił Łukasz Owczarz (17:11), na boisku pojawił się także Błażej Szymeczko. Mimo że pierwszoligowi siatkarze starali się zniwelować straty (18:15), w końcówce to gdańszczanie dali popis koncertowej gry i pewnie wygrali 25:19.

Druga partia spotkania od początku układała się po myśli „gdańskich lwów” (6:2), przez co trener Łuka szybko zdecydował się na zmianę zawodników. Na placu gry w miejsce Nikodema Wolańskiego i Dawida Bułkowskiego pojawili się Konrad Woroniecki oraz Piotr Kramer (9:3). Zawodnicy Trefla stale utrzymywali wypracowaną przewagę (14:9), w ich zespole także doszło zmian, W ataku Brad Gunter zastąpił Damiana Schulza, natomiast Michał Kozłowski pojawił się na rozegraniu w miejsce TJ Sandersa (19:14). Ostatecznie drugi set spotkania zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości 25:17.

W początkowej fazie ostatniego seta drużyny prowadziły walkę punkt za punkt (4:3), jednak podobnie jak w partii pierwszej, gdańszczanie szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (10:7). Przy stanie 18:14 dla Trefla wydawać się mogło, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte, jednak siatkarze Stali nie złożyli broni i zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania wyniku (20:20), przez co o przerwę poprosił trener Anastasi. Po zaciętej walce w końcówce spotkania, ostatecznie to ekipa z PlusLigi zwyciężyła na przewagi 26:24.

AZS PWSZ Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 17:25, 24:26)

AZS PWSZ Stal: Bułkowski 4, Olczyk 6, Piotrowski 3, Rawiak 8, Nożewski, Wolański 2, Bonisławski (L), Szymeczko 4, Owczarz 13, Lubaczewski, Kramer, Woroniecki 1.

Trener: Piotr Łuka

Trefl: Sanders 2, Szalpuk 5, Grzyb 1, Schulz 12, Mika 15, Nowakowski 9, Olenderek (L), Kozłowski, Gunter, Niemiec 6, Ferens 4, Jakubiszak.

Trener: Andrea Anastasi.

Sędziowie: W. Niemczura, M. Kolendowski