Zanim rozpoczęło się spotkanie na parkiecie pojawiły się trzy byłe zawodniczki Zagłębia, które zakończyły sportowe kariery. Joanna Obrusiewicz, Aleksandra Paluch i Agnieszka Kużdeba z rąk prezesa klubu, Witolda Kuleszy otrzymały bukiety kwiatów i pamiątkowe koszulki. Za grę w miedzowych barwach podziękowały im też koleżanki z drużyny. Po owacjach na stojąco i podziękowaniach kibiców w hali RCS-u rozpoczęło się spotkanie pierwszej rundy PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębia Lubin i Vistalu Gdynia.

Pierwszą bramkę dla miedziowych w nowym sezonie zdobyła kołowa Jovana Milojević. Chwilę później na no trafienie odpowiedziała Aleksandra Zych, a po karnym, wykorzystanym przez Żanę Marić lubinianki znów prowadziły. W pierwszych czterech minutach sędziowie podyktowali aż cztery karne (trzy po stronie Metraco Zagłębia, jeden po stronie Vistalu). W siódmej minucie przyjezdne wyszły na pierwsze prowadzenie, a chwilę później wygrywały różnicą dwóch bramek (3:5). W 13.minucie na tablicy wyników było już 4:7. Dwie minuty później na parkiecie pojawiła się Juliana Malta, która wróciła do Lubina po kontuzji i długiej rehabilitacji. Niespełna pięć minut później brazylijska rozgrywająca zdobyła swoją pierwszą bramkę. Lubinianki dalej goniły wynik, ale brakowało trochę szczęścia i precyzji. Na domiar złego pięć minut przed końcem pierwszej połowy plac gry na noszach opuściła Marić. W końcówce tej części spotkania o czas, przy stanie 9:13, poprosiła Bożena Karkut. Przez zejściem do szatni jedną bramkę dorzuciły jeszcze gdynianki.

Na rozgrzewce przed drugą połową pojawiła się ponownie Marić. Druga połowa rozpoczęła się dla miejscowych od udanych interwencji Moniki Maliczkiewicz i bramki Małgorzaty Buklarewicz. Kolejne bramki Marić i Małgorzaty Mączki sprawiły, że było już tylko 12:15. Z czasem jednak znów uwidoczniła się przewaga gdynianek i dziesięć minut po wznowieniu gry Vistal znów prowadził pięcioma trafieniami (16:21). Dziesięć minut przed końcem przewaga przyjezdnych wciąż wynosiła pięć bramek i sytuacja miedziowych była coraz trudniejsza. Zawodniczkom Metraco Zagłębia, choć walczyły do końca, nie udało się już odrobić strat i to Vistal cieszył się z pierwszych punktów w sezonie. 8 bramek na inaugurację zdobyła Monika Kobylińska.

Skrót z meczu:

{youtube}dTG6n1Pdyts{/youtube}

W najbliższy weekend piłkarki Pawła Tetelewskiego udadzą się do Fehervar na Węgrzech, gdzie rozegrają pierwsze spotkanie w ramach Pucharu EHF z tamtejszą Albą. Rewanż 18 września w Gdyni.