Po sobotnim horrorze szczypiornistki Vistalu postanowiły w niedzielę oszczędzić nieco swoich kibiców i… siebie i od początku meczu ruszyły do natarcia. Wynik otworzyła Emilia Galińska, która przesądziła o wygranej swojego zespołu w pierwszym spotkaniu. Gdynianki postawiły twardą obronę, a że Małgorzata Gapska znów była pewnym punktem w ich bramce, pierwsze trafienie przyjezdne zanotowały dopiero w 8 minucie. Drużyna Pawła Tetelewskiego szybko zdominowała parkiet, dość powiedzieć, że ostatni, jak miało się okazać w tym meczu remis tablica pokazała w 13 minucie (3:3) po golu Aleksandry Dankowskiej. Chwilę później miejscowe uzyskały dwubramkową przewagę, którą metodycznie, stopniowo powiększały. Tuż przed przerwą po akcji Katarzyny Janiszewskiej dystans wyniósł już cztery gole.

Po wznowieniu gry trafiła Aleksandra Kwiecińska, ale odpowiedź vistalek była piorunująca. Monika Kobylińska, Patricia Matieli i niezawodna Galińska w ciągu trzech minut wyprowadziły swój zespół na najwyższe w tym spotkaniu, sześciobramkowe prowadzenie (16:10). To był przełomowy moment tego starcia, Vistal przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku i odtąd gra toczyła się „bramka za bramkę”, co sprawiało, że dystans się utrzymywał. Przez chwilę Vistal grał obroną 5-1 z wysuniętą Galińską, która stanowiła „plaster” dla Sylwii Lisewskiej. Drużyna gości próbowała wszelkich sposobów, ale wszystko, co elblążanki były w stanie zrobić, to zbliżyć się w 51 minucie na trzy trafienia, po golu Aleksandry Jędrzejczyk. Gdynianki natychmiast jednak odpowiedziały celnym rzutem karnym Galińskiej, i stało się jasne, że gdyńska ekipa nie przegra tego meczu. W końcówce trzykrotnie trafiła jeszcze Aleksandra Zych i los brązowego medalu został przesądzony.

Po końcowej syrenie lały się łzy rozpaczy z jednej strony, a szczęścia z drugiej. I szampan. Szczególnie wzruszona była bohaterka obu gdyńskich spotkań Emilia Galińska, dla której był to pożegnalny mecz w barwach Vistalu i która nawet nie starała się ukrywać swoich emocji. Lewa rozgrywająca odchodzi bowiem do jednego z zespołów Bundesligi.

Na uznanie zasługuje zachowanie kibiców Startu, którzy mimo porażki zgotowali swoim zawodniczkom gorącą owację i podziękowali za walkę.

Vistal Gdynia – EKS Start Elbląg 26:21 (13:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Galińska 9, Kobylińska 5, Zych 4, Janiszewska 3, Matieli 2, Stanulewicz 2, Kozłowska 1, Urbaniak, Dorsz, Olszowa, Radzikowska, Błaszkowska.

Kary: 8 min.

Karne: 2/2

EKS Start: Szywerska, Warywoda – Lisewska 5, Waga 4, Kwiecińska 3, Dankowska 3, Balsam 2, Muchocka 2, Świerżewska 1, Jędrzejczyk 1, Matuszczyk, Gerej.

Kary: 8 min.

Karne: 0/0

Sędziowie: J. Jerlecki, M. Łabuń (Szczecin)

Widzów: 1000

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

6 thoughts on “Brąz, który smakuje jak złoto!”
  1. 立即获取Telegram – 高级加密通讯应用: 体验Telegram的高级加密通讯功能。安全,私密,适合所有人。[Get Telegram Now – Advanced Encrypted Communication App: Experience advanced encrypted communication with Telegram. Safe, private, suitable for everyone.]https://www.telegramchinese.org 0p5xkpzvla

  2. 欢迎来到比特派钱包 – 一站式加密货币解决方案。安全、快捷、高效的数字货币管理,支持多种币种,轻松实现资产增值。Explore Bitpie Wallet – your one-stop cryptocurrency solution. Secure, fast, and efficient digital currency management, supporting various currencies for easy asset growth.https://www.btepie.com
    acvdsro621

  3. Your gateway to the world of blockchain with imToken Wallet. Experience seamless DeFi, NFT, and token exchanges on a secure platform. | 您通往区块链世界的大门——imToken钱包。在一个安全的平台上体验无缝的DeFi、NFT和代币交换。https://www.imtokend.com
    rz1v1kzg2d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *