Trenerami dwóch rywalizujących ekip zostali: Mateusz Czunkiewicz i Artur Ratajczak. Funkcję sędziego pełnił trener Andrea Anastasi, który nie żałował żółtych kartek, a pomagał mu i m.in. rozpatrywał challenge, Wojciech Serafin. Komentatorem tej zabawy był natomiast Miłosz Hebda

Sobotni mecz był ostatnim wydarzeniem, kończącym miniony sezon Plus Ligi w Gdańsku. Była to swoista forma podziękowania złożnego przez siatkarzy swoim kibicom. W trakcie spotkania osobiste wyrazy wdzięczności złożym z kolei wolontariuszom trener Anastasi. 

Mecz był bardzo zacięty, sędziowie również zadbali o to, by żadna z drużyn nie uzyskała zbyt dużej przewagi. Oba zespoły grały ambitnie, z ogromnym zaangażowaniem. W siatkówce nie ma jednak remisów, dlatego zwycięzca w tym spotkaniu musiał być. Po tie-breaku o dwa oczka lepszy okazał się „Arczi-team”.

Ponieważ w meczu chodziło głównie o dobrą zabawę obaj trenerzy próbowali swoistych nowinek taktycznych. Arczi brał czas głównie wtedy, gdy jego drużyna była na fali i zdobyła kilka punktów z rzędu. Z reguły też wymieniał wtedy całą szóstkę na parkiecie. Do zabawy dostroili sie również arbitrzy. Anastasi szafował żółtymi kartkami, a Serafin za najdłuższą wymianę meczu przyznał jej zwycięzcy dwa punkty.

Debiutjący w roli komentatora Miłosz Hebda wywoływał emocje jak, nie przymierzając… na pogrzebie. Powiedzieć o jego komentarzu, że był lakoniczny, to… przesadzić z nadmiarem słów.

Obu walczącym drużynom kibcował oczywiści Klub Kibica LOTOSu Trefla Gdańsk, który po meczu wręczył zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu złote medale za minony sezon i obsypał ich złotym konfetti.

A po wszystkich podziękowaniach, nagrodach i oficjalnych zbiorowych zdjęciach każdy fan mógł porozmawiać z zawodnikami lub z trenerem (o ile znał angielski, lub włoski), poprosić o autograf i zrobić sobie już prywatne zdjęcia z idolami.

 

Czunek Team – Arczi Team 1:2 (17:15, 13:15, 11:13)

 

Czunek Team: Paulina Saramak, Łukasz Szablewski, Piotr Sutkowski, Jakub Koncewicz, Michał Laskowski, Ania Kołakowska, Natalia Kozłowska, Monika Barańczyk, Anna Jaźwińska-Curyłło, Marcin Klukowski oraz Bartosz Gawryszewski, Przemysław Stępień, Karol Behrendt, Karol Rędzioch.

 

Arczi Team: Alicja Dzienisz, Patrycja Dzienisz, Monika Sołtys, Agata Stegenda, Adrian Grzybek, Katarzyna Kunicka, Marta Laskowska, Robert Zawada, Arkadiusz Lubecki, Tomasz Belczewski, a także Wojciech Grzyb, Damian Schulz, Kornel Kiliński.

 

Sędziowie: A. Anastasi, W. Serafin

 

 

Z hali treningowej ERGO Areny: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *