Publiczności przedstawiony został także hymn imprezy, która już 15 stycznia rozpocznie się na parkietach kilku polskich hal i będzie trzecim największym przedsięwzięciem sportowo-organizacyjnym po piłkarskim EURO’2012 i ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Siatkówce, jakie zagości w ostatnich latach w naszym kraju. Piosenka „Come Play With Us” jest popowym, zgrzewającym do kibicowania i sportowych zmagań opracowaniem utworu Michała Urbaniaka, który przygotowali Mika Urbaniak i Victor Davies. Mika, która jest także Ambasadorem EURO’2016 nagrała vocal i dodała rap, a Victor dopisał kibicowskie „chórki”. Premiera singla odbyła się właśnie dziś, przed meczem finałowym gdańskiego turnieju w ERGO Arenie. Artystka wykonała hymn EURO’2016 z towarzyszeniem tańczących cheerleaderek z zespołu „Flex Sopot”

{youtube}B6Bb7Lmz188{/youtube}

Chwilę wcześniej publiczności zgromadzonej w ERGO Arenie zaprezentowane zostało trofeum, które w ostatnim dniu stycznia przyszłego roku odbiorą nowo kreowani Mistrzowie Europy. W obecności tego trofeum mianowani zostali także Ambasadorzy EURO’2016 w Gdańsku. Zostali nimi (na zdjęciu od lewej):

Daniel Waszkiewicz – jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy ręcznych w historii, od wielu lat związany z Gdańskiem, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego a następnie z Wybrzeżem Gdańsk 4 razy zdobywał Mistrzostwo Polski i dwukrotnie grał w finale Pucharu Europy, w reprezentacji Polski rozegrał 210 meczów, rzucił ponad 700 bramek, z tego tę najważniejszą w meczu o brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku, z dwóch medali MŚ cieszył się również jako trener, w 2007 i 2009 był asystentem Bogdana Wenty.

Zbigniew Gutkowski – urodzony w Gdańsku żeglarz, po raz pierwszy na akwenie pojawił się w wieku 10 lat, przez wiele lat był członkiem kadry narodowej oraz jachtklubu Stoczni Gdańsk, jest pierwszym Polakiem w historii, który wystartował w regatach okołoziemskich Oceans Race, w karierze przepłynął już ponad 100 000 mil morskich.

Sebastian Mila – piłkarz, który 15 lat temu rozpoczynał swoją karierę w gdańskiej Lechii i wszystko wskazuje na to, że w tym klubie również ją zakończy, mistrz Europy juniorów, w seniorskiej reprezentacji Polski gra od 12 lat, wystąpił w 37 spotkaniach, w których strzelił 8 bramek w tym tę najważniejszą w historycznym meczu z Niemcami, m.in. dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna zagra na przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Piotr Cieśla – były piłkarz ręczny gdańskiej Spójni, w której spędził 18 lat i dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo Polski, w reprezentacji rozegrał 51 spotkań w tym te najważniejsze na igrzyskach olimpijskich w Montrealu, na których świętował z kolegami największy sukces w historii polskiej piłki ręcznej – brązowy medal.

Krzysztof Skiba – urodzony w Gdańsku muzyk i wokalista rockowy, jako dziecko brał udział w pokazach mody szkolnej, dwa lata temu odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za walkę z systemem komunistycznym w czasach PRL, współzałożyciel, lider i autor zdecydowanej większości utworów zespołu Big Cyc.

Józef Poltrok – właściciel Łączpolu jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na Pomorzu, wspiera finansowo piłkarki ręczne z trójmiejskich klubów. Dzięki jego zaangażowaniu zorganizowanych zostało kilkanaście turniejów młodzieżowych. Ufundował stypendia dla 20 młodych sportowców. Konsul Honorowy Litwy na Pomorzu.

Dariusz Michalczewski – urodzony w Gdańsku jeden z najwybitniejszych polskich bokserów w historii, zaczynał karierę w wieku 12 lat od treningów w Stoczniowcu Gdańsk, wielokrotny zawodowy mistrz świata, jako pierwszy bokser w historii zunifikował pasy mistrzowskie, przez 12 lat niepokonany na zawodowym ringu, z 50 walk wygrał 48.Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędą się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz we Wrocławiu w styczniu przyszłego roku.

W fazie wstępnej Reprezentacja Polski zagra w Krakowie z Francją, Macedonią i Serbią , w Gdańsku natomiast wystąpią: Czarnogóra, Dania, Rosja i Węgry.

By kkorpas

23 thoughts on “Poznaliśmy ambasadorów i hymn Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej EURO’2016 Poland”
  1. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.Seo Paketi Skype: By_uMuT@KRaLBenim.Com -_- live:by_umut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *