Arka do meczu z Bałtykiem wystawiła bardzo odmłodzony skład. Trener Robert Wilczyński posłał do boju aż 9 młodzieżowców, w tym 5 juniorów. Od pierwszych minut piłkarze Arki chcieli się pokazać i raz po raz przeprowadzali groźne akcje, kończone strzałami. W 27 minucie potężny strzał oddał Robert Sulewski, ale piłka zatrzymała się na słupku. Bałtyk ograniczał się w tym okrsie gry jedynie do kontr. Po jednej z nich w zamieszaniu na polu karnym sędzia dopatrzył się faulu i w 35. minucie podyktował rzut karny. Najlepszy strzelec stoczniowego zespołu Krzysztof Rusinek strzelił mocno w prawy róg bramki, ale Dawid Kędra sparował piłkę do boku (zdjęcie górne). To już drugi karny obroniony przez golkipera Arki w sezonie.

Niewykorzystany karny zemścił się bardzo szybko. Dwie minuty później rzut wolny dla Arki na gola pięknym centrostrzałem zamienił Michał Gałecki.

Do przerwy wynik się nie zmienił, a po zmianie stron mecz się odwrócił. Biało-niebiescy zaatakowali. Raz po raz na bramkę Arki sunęły ataki. Groźnie strzelali m.in. Marcin Detlaff i Rafał Bujnowski. W 63 minucie mocno dośrodkował Rusinek, a Radosław Krysiński pięknym wolejem zmusił Kędrę do kapitulacji (poniżej)

Od tego momentu Bałtyk zwietrzył swoją szansę i coraz poważniej zagrażał bramce Arki, która ograniczała się do kontr. Przedpole stoczniowców czyścił jednak rozgrywający znakomite spotkanie Tomasz Piekarski. Biało-niebiescy sprawiali wrażenie, że chcą ten mecz wygrać, arkowcy – tylko przetrwać. Piłka jest jednak przewrotna i w ostatniej minucie to Arka miała piłkę meczową, ale uderzenie Tomasza Wojcinowicza zablokowali obrońcy Bałtyku.

Remis Bałtyku w tym spotkaniu pozbawił piłkarzy biało-niebieskich fotela lidera. Rozsiedli się w nim (przynajmniej na jeden dzień) piłkarze Cartusii, którzy pokonali Przodkowo 1:0, a Bałtyk wyprzedziła jeszcze Lechia II Gdańsk po zwycięstwie 1:0 nad Gwardią Koszalin. Bałtyk może jeszcze zostać wyprzedzony przez wejherowskiego Gryfa, który w przypadku zwycięstwa nad Astrą zostanie liderem. Po rundzie jesiennej tabela jest bardzo wypłaszczona. Ósmą Arkę II od lidera dzielą zaledwie 4 punkty.

Bałtyk Gdynia – Arka II Gdynia 1:1 (0:1)

0:1Gałecki 37’

1:1 Krysiński 63’

Bałtyk: Szlaga – Piekarski, Proena, Wypij, Steiborn (60’ Bujnowski), Krzemiński (84’ Milczarek), Dettlaff, Ziemak, Węgliński, Rusinek (85’ Kazubowski), Krysiński

Arka II: Kędra – Sulewski (46’ Godula), Szur, Wojcinowicz, Stolc, Brzuzy, Mosiejko, Gałecki, Tomczak (82’ Kupczyk), Bach (73’ Regulski), Abbott (79’ Węsierski)

Żółte kartki: Wypij, Piekarski, Kazubowski (Bałtyk) – Abbott, Tomczak (Arka)

Sędzia: Dawid Błaszczak (Szczecin)

Widzów: ok. 300