Zwycięskiego gola strzelił w 49 minucie Marcin Dettlaff.

PRZED MECZEM: W gdyńskim zespole kilka zmian/nowinek niekoniecznie planowanych – wobec grypy żołądkowej Szlagi mamy debiut Klebby w podstawowym składzie, do wyjściowej „11” wracają Steinborn i Ziemak. Bujnowski, jak Klebba, debiutuje od pierwszej minuty, Krysiński w ataku, a Węgliński  ponownie jako skrzydłowy. Na dodatek pierwszy mecz w sezonie opuści Piekarski (choroba). Na głowę trenera Martyniuka nagle więc spadło sporo kłopotów. Jeśli Bałtyk wygra, co najmniej do niedzieli będzie liderem. Na NSR nie przegrał od 11 meczów (w tym aż sześć remisów). Dziś gra w niebieskich strojach z niebieskimi getrami. Łatwo nie będzie.

I POŁOWA: W 8 min. rzut wolny z narożnika „16”, świetny strzał Bujnowskiego i bramkarz gości odbija piłkę na poprzeczkę. W 14 i 15 min. groźne akcje Kaszubii, ale za każdym razem goście strzelali niecelnie (A. Wysiecki i Drzymała). Piłkarze z Kościerzyny próbują strzałów z dystansu, co pewnie bierze się z obecności debiutanta w bramce biało-niebieskich. W 24 min. po dośrodkowaniu Bujnowskiego z rzutu rożnego, „główkę” Proeny świetnie broni Krawcewicz. Gospodarze, z powodów, o których pisaliśmy przed pierwszym gwizdkiem, grają w niecodziennym ustawieniu z trzema obrońcami (3-5-2 lub 3-2-3-2). W 34 min. błysnął Krzemiński, najpierw odbiorem na własnej połowie, a potem rajdem i kąśliwym uderzeniem (Krawcewicz obronił nogami). W 44 min. najlepsza szansa gdynian – Dettlaff rozprowadził akcję, znakomicie dograł do Krysińskiego, który – zamiast strzelać – podał do Węglińskiego. Ciut za lekko. Szkoda. Mariusz miałby przed sobą pustą bramkę… Końcówka I połowy ze wskazaniem na Bałtyk.

II POŁOWA: W 49 min. rzut rożny dla Bałtyku – zamieszanie w polu karnym i strzał Dettlaffa pod poprzeczkę z kilku metrów,1:0! Przyjezdni reklamowali faul jednego z gdyńskich zawodników. Po bramce gra zrobiła się ostra, temperatura widowiska wzrosła. W 79 min. zdecydowanie piłkę meczową miał Krysiński. Sam przed bramkarzem, obrońcy Kaszubii daleko. Niestety, Krawcewicz obronił jego strzał nogą. To musiał być gol!! Zespół z Kościerzyny odkrywa się. Grzech tego nie wykorzystać. W 81 min. groźnie z linii pola karnego uderzył Bujnowski (obrona), w 83. minimalnie chybił Węgliński. Sędzia doliczył aż 5 minut. Podwójna żółta kartka dla Klawikowskiego, który próbował wymusić „jedenastkę”, a następnie protestował. KONIEC!!!

Bałtyk Gdynia – Kaszubia Kościerzyna 1:0 (0:0)

1:0 Dettlaff 49′

Bałtyk: Klebba – Proena, Wypij, Steinborn, Krzemiński (61 Milczarek), Bujnowski, Dettlaff, Ziemak (67 Skierkowski), Węgliński, Krysiński (89 Kazubowski), Rusinek.
Kaszubia: Krawcewicz – Drzymała, Klawikowski, Pilch, Weber, Styś (65 Sosnowski), Przybyszewski, A. Wysiecki, Wesołowski (54 Otto), Rasmus (82 Bistroń), Łuczak.

Żółte kartki: Krzemński, Dettlaff, Krysiński (B) – Drzymała, Klawikowski, Styś, Przybyszewski (K)

Czerwona kartka: Klawikowski (2 żółta)

W pozostałych spotkaniach 13. kolejki zwycięstwo rezerw Arki nad Gwardią w Koszalinie sprawiło, że Bałtyk wraca na pierwsze miejsce w tabeli! Tłok w czołówce jest niesamowity. Ósme, rezerwy Lechii tracą do biało-niebieskich tylko cztery punkty, a mogło być jeszcze bardziej ciasno, gdyby grała Drawa.

III Liga Bałtycka, 13. kolejka: Bałtyk- Kaszubia 1:0,  Bałtyk K. – Rasel 0:1, Lechia II – Chwaszczyno 3:1, Chemik – Leśnik 3:1, Gwardia – Arka II 1:3, Cartusia – Astra 2:0, Gryf – Pogoń II 5:2, Drawa – Przodkowo (11 bm.).